Spotkanie w sprawie podpisania deklaracji partnerskiej Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020

W dniu 15 listopada 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Giżycku gościliśmy Panią Halinę Faj (Starosta Powiat Węgorzewski) oraz Pana Stanisława Pretko (Zastępca Mera Czerniachowski Miejski Okręg, Federacja Rosyjska).

Celem spotkania było podpisanie deklaracji partnerskiej dotyczącej przygotowania i aplikowania o środki w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020.

Spotkanie było wynikiem nawiązania współpracy transgranicznej, której celem jest realizacja wspólnych działań w zakresie rozwoju oraz wzmocnienie powiązań kulturowych, poprawa wizerunku, atrakcyjności regionu, a także zwiększenie potencjału społeczności lokalnych.

Autor: Dawid Klukiewicz, Lidia Czerniewicz

fot. Jagoda Nowicka / www.mojegizycko.pl