Wspieramy 1% sektor pozarządowy Regionu Warmii i Mazur

Rozliczając PIT za 2016 rok możemy wesprzeć organizacje pozarządowe z regionu Warmii i Mazur przekazując im 1 % podatku.

W województwie Warmińsko-Mazurskim do otrzymania 1% podatku upranionych jest 320 organizacji . Z danych pozyskanych z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wynika, że w ubiegłym roku Polacy przekazali organizacjom posiadającym status pożytku publicznego 16,3 mln zł, z czego aż 4,3 mln zł trafiło do organizacji pozarządowych z regionu Warmii i Mazur.

W celu ułatwienia znalezienia organizacji z naszego województwa, które są uprawnione do otrzymania 1 % podatku stworzono witrynę internetową www.wspieramregion.pl, która jest na bieżąco aktualizowana.

Akcję promocyjnę "Wspieram  region" prowadzi Departament Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie i tam można otrzymać dodatkowe informacje ( tel. 89 51 25 170 lub 89 51 25 175; e-mail: biuropromocji@warmia.mazury.pl ).

Opublikowano: 09 marca 2017 11:10