Po raz pierwszy rozegrano turniej szchowy o mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego

W dniu 15.03.2017 r. w Zespole Szkół w Radziejach  po raz pierwszy rozegrano Turniej Szachowy o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego Szkól Podstawowych w kat.  dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 32 zawodników z sześciu szkół, ktorzy rozegrali 8 rund turniejowych po 15 minut.

Zawody sędziowali Roman Jurek z sekcji szachowej  CWKS „Vęgoria”  oraz  Maciej Westfalewicz – organizator całego przedsięwzięcia.

Wicestarosta Krzysztof Kołaszewski  podziekował gospodarzowi turnieju pani Krystynie Paszkiewicz Dyrektorowi Zespołu Szkół w Radziejach za profesjonalne przygotowanie sali do rozgrywek szachowych oraz panu Maciejowi Westfalewiczowi, który odpowiadał za techniczne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju szachowego. Następnie Wicestarosta  wręczył najlepszym  młodym szachistom, za pierwsze trzy miejsca  pamiątkowe  statuetki, natomiast  miejsca od 4 do 6 nagrodzono dyplomami. Wszyscy  uczestnicy  otrzymali długopisy i wodę mineralną.  Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe  w Węgorzewie z ramienia, którego za organizację imprezy odpowiadała Barbara Dawcewicz- Pełnomocnik Starosty ds. promocji i kontaktów zagranicznych.

Wyniki turnieju :

Dziewczęta