Wystawa twórczości malarskiej Jerzego Józefa Tyszko oraz modelarstwa Andrzeja Sadocha

Po południu w środę, 29 marca br. Dyrektor  Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie Pani Marianna Kulikowska, w ramach obchodów 65-lecia Klubu Morskiego LOK w Węgorzewie  otworzyła wystawę twórczości malarskiej Jerzego Józefa Tyszko oraz modelarstwa Andrzeja Sadocha. Wśród zacnych gości uczestniczących w tym niezwykłym wydarzeniu była Starosta Węgorzewski Halina Irena Faj, przedstawiciele Klubu Morskiego LOK  oraz  pasjonaci żeglarstwa.

W katalogu wydanym na tę okazję czytamy – Węgorzewo to woda, woda to żagle, żagle to żaglowce, żaglowce to…. Jerzy Józef Tyszko i Andrzej Sadoch.

Bezpośrednią inspiracją do powstania wystawy malarstwa Jerzego Józefa Tyszko i modeli Andrzeja Sadocha była ekspozycja marynistyczna, która jeden z autorów widział w 2013 roku w Liverpoolu.

Jerzy Józef Tyszko to wytrwany żeglarz i instruktor, marynarz, rzeźbiarz i grafik, autor wielu prac marynistycznych. Z Węgorzewem jest związany od zawsze i jest Honorowym Obywatelem tego miasta.

Andrzej Sadoch  z wykształcenia jest inżynierem budownictwa lądowego a pasję do modelarstwa zaszczepił w nim Mieczysław Ławrynowicz, nauczyciel fizyki, chemii i prac ręcznych, który przed laty zbudował model Polskiego Fiata 125, sterowany radiem z możliwością zmiany kierunków jazdy.

Zapraszamy w imieniu twórców i dyrektora MKL w Węgorzewie do obejrzenia wystawy.

Wystawę można będzie oglądać do 30 czerwca 2017.

Opublikowano: 30 marca 2017 12:12