Światowy Dzień Zdrowia 2017 Depresja – porozmawiajmy o niej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie informuje, że w roku 2017 Światowy Dzień Zdrowia poświęcony będzie tematyce depresji.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia daje nam unikalną możliwość mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i sprawia, że osoby chorujące na nią maja problemy z wykonywaniem nawet najprostszych codziennych czynności. W niektórych przypadkach choroba ta  prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi oraz staje się przyczyną niezdolności do wykonywania pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może doprowadzić do samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat. Ale depresji można zapobiegać i można ją leczyć.

Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.
    Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie:  http://www.who.un.org.pl/aktualnosci.php?news=186&wid=12&wai=&year=&back=%2F

Opublikowano: 03 kwietnia 2017 08:34

Załączniki: