VII wojewódzki konkurs „Ruch rzeźbi umysł, serce, ciało”

Talentem i osobowością sceniczną mogą przyćmić niejedną gwiazdę, nic zatem dziwnego, że ich występy wywoływały prawdziwy aplauz widzów. Mowa o uczestnikach VII edycji Wojewódzkiego Konkursu "Ruch rzeźbi umysł, serce, ciało”, organizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dziecka „Jesteś” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie. Celem konkursu jest promowanie i propagowanie aktywnego uczestnictwa młodych ludzi w życiu sportowym i kulturalnym szkoły oraz popularyzacja i kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych. 29 marca w Węgorzewskim Centrum Kultury mogliśmy zobaczyć niezwykłe umiejętności młodych artystów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach konkursowych: sport, taniec oraz teatr. W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów z 7 placówek wychowawczych naszego województwa (Olsztyn, Gołdap, Iława, Żardeniki, Kruzy, Giżycko, Węgorzewo).

Jury konkursu (w składzie: Władysław Żerucha – sport, Aneta Stankiewicz – teatr, Anna Bagińska – taniec, Anna Kołowerzo – przedstawiciel gospodarza) w tym roku miało trudne zadanie. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom techniczny wykonania, więc wyłonienie zwycięzców było nie lada sztuką.

W czasie gdy obradowało jury uczennice wolontariatu z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie pod opieką Pani Anny Jeżowskiej-Molisak przeprowadziły gry i zabawy ze słodkimi nagrodami.  Po długiej i burzliwej naradzie jury ogłosiło wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach oraz przyznało dwa tytuły „Osobowości scenicznej”. Organizatorzy konkursu zadbali również o to, by każdy z uczniów mógł oddać głos na swojego idola, dzięki temu przyznano wyjątkowe wyróżnienie – nagrodę publiczności. Wszystkie placówki biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe puchary za udział, natomiast laureaci  atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju  Dzieci i Młodzieży „Jesteś”. Wyniki konkursu dostępne na stronie SOSW w Węgorzewie www.soswwegorzewo.pl.

Koordynatorzy: Joanna Perłowska, Anna Kowalewska

Opublikowano: 14 kwietnia 2017 10:55