"Vaccines work" - Europejski Tydzień Szczepień 24 - 30 kwietnia 2017

W dniach 24-30 kwietnia 2017 r. po raz kolejny obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. W tym roku przebiega on pod hasłem „Vaccines work – Szczepionki działają”.

Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce akcję patronatem objął Główny Inspektorat Sanitarny.

Tydzień ten to kampania zachęcająca do bliższego zapoznania się z tematyką szczepień i podnosząca zaufanie publiczne w społeczeństwie, zwłaszcza w grupach osób kwestionujących konieczność i bezpieczeństwo szczepień.

Głównym celem akcji jest zwiększenie liczby osób zaszczepionych poprzez podniesienie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat znaczenia szczepień ochronnych dla zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup osób.

Więcej informacji o szczepieniach na stronach:  www.szczepienia.gis.gov.pl www.pzh.gov.pl http://www.who.int

Opublikowano: 19 kwietnia 2017 09:11