Obchody rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie w I MPA w Węgorzewie

8 maja br. żołnierze 11 Mazurskiego Pułku Artylerii wraz z przedstawicielami władz lokalnych, służb mundurowych oraz organizacji kombatanckich powiatu węgorzewskiego uczcili 72. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie.

Uroczysty apel odbył się z udziałem wojskowej asysty honorowej oraz pocztów sztandarowych.

Zbiórka była okazją do podsumowania konkursu o tytuł Mistrza Ognia Artyleryjskiego 11 Pułku Artylerii w 2017 roku. Puchar oraz listy gratulacyjne dla zwycięzców konkursu wręczył dowódca 11 Pułku Artylerii płk dypl. Jacek Wera w asyście byłego dowódcy gen. bryg. Edwarda Pawlicy.

Mistrzem Ognia Artyleryjskiego został por. Patryk Łach – dowódca 8 baterii artylerii rakietowej.

Wicemistrzem Ognia został kpt. Tomasz Cichecki – dowódca 7 baterii artylerii rakietowej.

II Wicemistrzem Ognia Artyleryjskiego został kpt. Marek Czyż – oficer łącznikowy sztabu 11pa.

Kolejnym punktem zbiórki było wręczenie nadania III klasy kwalifikacyjnej, którą zdobyli:

st. chor. sztab. Robert Szwejkowski;
st. chor. Mariusz Predenkiewicz;
st. sierż. Maciej Nowik.

Dowódca pułku płk dypl. Jacek Wera wręczył również akt mianowania na kolejny stopień wojskowy oraz podziękowania od Dowódcy 15 Brygady Zmechanizowanej i 9 Pułku Rozpoznawczego za udział żołnierzy 11 Pułku Artylerii we wspólnych przedsięwzięciach.

Podziękowania za współpracę oraz życzenia z okazji Dnia Strażaka zostały przekazane na ręce Komendanta Wojskowej Straży Pożarnej mł. Chor. Zbigniewa Romanowskiego przez  Starostę Powiatu Węgorzewskiego Panią Halinę Faj oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie mł. bryg. Pawła Mickiewicza.

W imieniu władz samorządowych głos zabrał Zastępca Burmistrza Węgorzewa Pan Andrzej Lachowicz.
Kulminacyjnym punktem zbiórki było odczytanie Apelu Pamięci i oddanie salwy honorowej przez kompanię honorową wystawioną przez batalion logistyczny i kompanię inżynieryjną pod dowództwem ppor. Jacka Stępienia. Defilada pododdziałów zakończyła oficjalną część odchodów.

Tekst: kpt. Rafał Ługiewicz;
Zdjęcia: st. chor. Sebastian Erbetowski.

Opublikowano: 09 maja 2017 15:40