Uczestniczyliśmy w XVII Międzynarodowym Spływie Łyna-Ława

Za nami kolejny Międzynarodowy Spływ Kajakowy Łyna-Ława,  zrealizowany przez Stowarzyszenie Euroregionu Samorządów Przygranicznych Łyna – Ława, Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz partnera po stronie rosyjskiej Miejski  Prawdiński Okręg.

Powiat Węgorzewski, który jest członkiem Stowarzyszenia Łyna-Ława reprezentowały dwie panie Dorota Sakowska – Skarbnik Powiatu oraz Barbara Dawcewicz – Pełnomocnik Starosty ds. promocji i kontaktów zagranicznych.

Wśród zaproszonych gości na uroczystym rozpoczęciu spływu obecni byli przedstawicieli strony polskiej i rosyjskiej min. Konsul ds. spraw Polonii Jaroslaw Strycharski , Wicegubernator Obwodu Kaliningradzkiego  Natalia Siemionowna Chabło , Mer Prawdińska Baranow Paweł Jewgieniewicz, Poseł na sejm RP Miron Sycz oraz gospodarze Wojciech Prokocki - Starosta Bartoszycki oraz Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk.

Uczestnikami tegorocznego spływu ( ponad 100 osób)  oprócz osób dorosłych reprezentujących wszystkie członkowskie samorządy zrzeszone w Stowarzyszeniu Euroregionu Łyna-Ława była również młodzież polska i rosyjska uczestnicząca w kilkudniowym obozie integracyjnym  poprzedzającym spływ  8 czerwca 2017.

Odprawa graniczna na rzece Łynie/Ławie odbyła się w zasadzie na kajakach bez potrzeby ich opuszczania. W tym roku zarówno służby celne jak i graniczne,  po stronie polskiej i rosyjskiej dokonały odprawy bardzo sprawnie.

Rzeka Łyna-Ława jak zwykle zaskoczyła uczestników spływu swoim niezwykłym  urokiem , a pogoda zmienną była „jak kobieta” – deszcze, wiatr, słońce, deszcz, wiatr słońce J

Po stronie rosyjskiej spływ zakończono przed tamą w Prawdińsku, uroczystym podsumowaniem podczas, którego nagrodzono min.  młodzież za ich osiągnięcia sportowe,  a wszystkich pozostałych  uczestników wręczono pamiątkowe medale.

Opublikowano: 14 czerwca 2017 16:06