Komunikat Nawigacyjny nr 24/2016

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, że:

Drogę wodną Pisz – Węgorzewo w Systemie Wielkich Jezior Mazurskich otwiera się  z dniem 19 czerwca 2017 r.

Szlak od jez. Roś w miejscowości Pisz do rzeki Węgorapy w m. Węgorzewo wraz z jeziorami: Seksty, Śniardwy, Mikołajskie, Tałty, Tałtowisko, Kotek, Szymon, Szymoneckie, Jagodne, Boczne, Niegocin, Tajty, Kisajno, Dargin, Łabap, Kirsajty, Mamry, Święcajty oraz na łączących te jeziora kanałach (za wyjątkiem Kanału Niegocińskiego)

Szlak od jez. Ryńskiego w miejscowości Ryn do jez. Nidzkiego (do 3km na granicy rezerwatu „Jezioro Nidzkie”) wraz z jeziorami Bełdany, Guzianka Mała, Guzianka Wielka i Kanałem Nidzkim

Utrudnienia żeglugowe

Głębokość tranzytowa na kanałach oraz jez. Kotek i Szymon na trasie w/w szlaków wynosi 1,2 m , w Bramce Sekstyńskiej 1,4 m a na pozostałych jeziorach 2,2 m ; lokalne oznakowane wypłycenie – Przeczka, oznakowana płycizna na jeziorze Roś przed wejściem do Kanału Jeglińskiego

Podana głębokość tranzytowa odnosi się do wartości wody średniej – odczyt na  wodowskazie w Giżycku – 119 cm

Trwa remont ubezpieczeń brzegów Kanału Jeglińskiego. Na całej długości kanału obowiązuje oznakowanie nawigacyjne dostosowane do prowadzonych tam robót.

Trwa remont ubezpieczeń Kanału Niegocińskiego. W związku z powyższym kanał w sezonie nawigacyjnym 2017 będzie całkowicie zamknięty dla żeglugi.

Od dnia 15.05.2017 r. trwają prace związane z przebudową mostu drogowego nad Kanałem Piękna Góra. Planowany czas zakończenia prac 30.06.2018r. Od dnia 26.06.2017 r. planowane są prace w obrębie światła kanału; w związku z tym występować będą utrudnienia w ruchu żeglugowym. Na kanale zostanie wystawione dodatkowe oznakowanie nawigacyjne na czas robót. Zostanie ono wskazane w odrębnym komunikacie.

W lokalizacji internetowej http://www.gizycko.pl/aplikacja-most-obrotowy-na-androida-gotowa.html można odnaleźć link i zainstalować aplikację dla urządzeń mobilnych działających w systemie Android, która wskazuje dostępność mostu obrotowego dla ruchu żeglugowego jak i kołowego.

Aktualne informacje dotyczące mostu obrotowego na Kanale Giżyckim są dostępne na stronie internetowej: http://www.gizycko.pl/most-obrotowy.html

Harmonogram otwarcia śluz udostępnionych do żeglugi w Systemacie Wielkich Jezior Mazurskich został umieszczony w Komunikacie Nawigacyjnym nr 12/2017 dostępnym na stronie RZGW Warszawa.

UWAGA:

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oznakowało dodatkowo poza szlakiem wodnym najbardziej niebezpieczne miejsca na SWJM.

Informacji o aktualnych warunkach żeglugowych udziela:

Nadzór Wodny w Giżycku  - tel. 87 428 29 46 w godz. 700 – 1400 .

Opublikowano: 19 czerwca 2017 09:31