Strzelectwo. Uczniowie klas mundurowych Zaruskiego na medal

W dniu 22 kwietnia 2017 roku uczniowie klas o profilu mundurowym (wojskowym i policyjnym) naszego Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Mariusza Zaruskiego reprezentowali nasz rejon, gminę, powiat oraz oddział LOK-u na dwóch imprezach strzeleckich. Pierwsze to Wojewódzkie  Młodzieżowe Zawody Strzeleckie z broni sportowej palnej – kal. 5,6 mm „Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej”. Drugie to I Młodzieżowe Mistrzostwa Strzeleckie Powiatu Giżyckiego. W Olsztynie reprezentowali nas uczniowie klas o profilu wojskowym w składzie: Wiktoria Zborowska, Jakub Juszkiewicz, Piotr Meller, Klaudia Jadeszko. Niestety pomimo walki i ogromnym starań nie udało się odnieść sukcesu.

Na medal spisali się natomiast uczniowie na zawodach na strzelnicy w Cankach k. Rynu. Nasz rejon reprezentowały dwie drużyny trzyosobowe; pierwsza z klasy o profilu policyjnym w składzie: Adam Onyszczak, Przemysław Dudziński, Sandra Błażuk, druga z klas o profilu wojskowym w składzie: Szymon Bednarz, Krzysztof Dziewa, Marcin Popławski. Zawody były przeprowadzone w dwóch turach.  Startowało dziewięć drużyn. Pierwsza to eliminacje czyli strzelanie z kbks-u do tarczy o wymiarach 50 x 50cm, do  tarcz biatlonem z odległości 50 m z postawy strzeleckiej leżącej. Do ścisłego finału, awansowały cztery drużyny. W finale odbyło się strzelanie z karabinka automatycznego AK, do tarcz popiersie z pierścieniami 23p o wymiarach  również 50 x 50 cm.

Po podsumowaniu wyników trzecie miejsce zdobyła drużyna z klas o profilu wojskowym. Tuż za podium uplasowała się drużyna z klasy o profilu policyjnym. Natomiast indywidualnie drugie miejsce wywalczył Adam Onyszczak. Opiekunem i trenerem umiejętności strzeleckich uczniów był Paweł Kraśniewski.

Gratulujemy naszym młodym uczniom klas mundurowych celnego oka, osiągniętych miejsc oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych  zawodach.

Opublikowano: 19 czerwca 2017 11:51