Projekt Eko-Świadomi II - Wycieczka do Rezerwatu przyrody Jezioro Siedmiu Wysp

Przyrodniczy skarbiec, unikat rangi europejskiej objęty programem Natura 2000, miejsce gdzie czas zatrzymał się, a ingerencja ludzi w ekosystem rezerwatu jest znikoma.

Udało się nam tam być i podziwiać jego walory w ramach projektu ekologicznego Eko-świadomi II finansowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży; oraz Powiat Węgorzewo. Naszym przyrodniczym przewodnikiem był pan nadleśniczy Daniel Doktór; pasjonat, człowiek który ukochał to miejsce, z ogromną wiedzą przyrodniczą. Z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem opowiadał nam o faunie i florze rezerwatu, gatunkach unikatowych i chronionych. Wiemy już, że można tam spotkać gąsiorka, jarzębatke, niemal wszystkie gatunki dzięcioła, żurawia, błotniaka stawowego i błotniaka łąkowego, kanie czarną, kanie rdzawą, puszczyka uralskiego, bielika, orlika krzykliwego jak również raka błotnego i żółwia błotnego. To bezpośrednie obcowanie z przyrodą nie pozwoliło nawet odczuć zmęczenia, mimo iż wszyscy przeszliśmy ponad 2,5 km ścieżką edukacyjną rezerwatu tu wielki podziw dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów, byliście dzielni. Na koniec czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek. Z pewnością tam wrócimy. Było cudnie, ach te Mazury!

Uczestnicy projektu

Opublikowano: 19 czerwca 2017 11:56