Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean. Konkurs Humanistyczny w ZSO

II Festiwal Nauk Humanistycznych za nami

Już po raz drugi w Liceum Ogólnokształcącym  w Węgorzewie odbył się Festiwal Nauk Humanistycznych. 19 maja placówka  gościła gimnazjalistów z 4 okolicznych szkół, którzy stanęli do rywalizacji w 5 konkursach:  języka polskiego, niemieckiego, angielskiego, historycznym
i mitologicznym.

Po uroczystym otwarciu  przez p. wicedyrektor Natalię Doktór uczestnicy wszystkich konkursów napisali 45 minutowy test dotyczący wybranych zagadnień.

- Zadania były dosyć trudne, ale myślę, że sobie poradziłem- mówi Bartosz Banasiewicz- uczeń Węgorzewskiego gimnazjum- zwycięzca konkursu Lemoniada.

12 Prac Herkulesa to Konkurs Mitologiczny organizowany cyklicznie przez 8 lat przez p. Ewę Zawadkę

- Kocham mitologię od zawsze i  cieszę się, że są uczniowie, którzy się tym interesują komentuje organizatorka.

W tym roku celem gimnazjalistów stało się przygotowanie prezentacji o wybranym bogu lub bogini.

Powiatowy Konkurs Historyczny ’Węgorzewskie Termopile’’ przyciągnął największą ilość osób. Prezentacja nt. postaci ze  ''sprawy polskiej w polityce Napoleona nie sprawiła uczniom  żadnego problemu, a ich kreatywność zaskoczyła oceniających.

- Temat jest tak ciekawy, że od razu miałyśmy pomysł na prezentacje.

- Zachętą do wzięcia udziału są punkty przy rekrutacji.- mówią Kamila Kułaga (Gim. Pozezdrze) i Wiktoria Bubelska ( Gim.Radzieje).

W przerwie pomiędzy konkursami odbyła się gra terenowa pt. ’Mariusz Zaruski- pionier nie tylko polskiego żeglarstwa’’.

W ramach Turnieju odbyły sie również zmagania w językach obcych- Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego ''Germania, Galia, Helvetia" i Powiatowy Konkurs Jezyka Angielskiego ''Holidays and special occasions in Great Britan''. W pierwszym z nich gimnazjaliści musieli przygotować prezentacje nt. wybranego landu niemieckiego. W drugim nt. dowolnego świeta w Wielkiej Brytani.

Młodzi polonisci również zostali docenieni, to dla nich odbył się konkurs pt. Lemoniada, oprócz testu uczestnicy wzieli udział w quizie, gdzie wykazali się wiedzą o lekturach, gramatykce itp. Pikanterii dodaje fakt, iż o pierwsze miejsce rozegrała się dogrywka.

Pamiętamy również o wielkim wkładzie nauczycieli przygotowujacych podopiecznych do konkursu.

- Uczniowie chetnie startują w tych konkursach, a ja wspieram ich merytorycznie.- stwierdza p. Danuta Górska z Gimnazjum w Pozezdrzu.

Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy, co sprawiło, że wszyscy byli zadowoleni. Dziękujemy Radzie Powiatu w Węgorzewie za ufundowanie nagród.

Mateusz Latawski

Opublikowano: 19 czerwca 2017 12:23