"Ale to już było i nie wróci więcej..."

Maj to czas, kiedy wszystkich uczniów trzecich klas liceum ogarnia ciężki do opanowania stres i przerażenie w związku z nadchodzącymi wielkimi krokami maturami. Wiele osób nazywa to "pierwszym egzaminem z życia" i naprawdę wypadałoby dobrze się z niego spisać. Jednak przed przystąpieniem maturzystów do egzaminów, najpierw trzeba odpowiednio ich pożegnać.

Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie w poruszający sposób pożegnało uczniów, którzy w tym roku opuszczają szkolne mury.

Pożegnanie maturzystów rozpoczęło się piosenką zaśpiewaną przez kolegów z młodszych klas. Następnie przewodniczący samorządu przywitał wszystkich serdecznie i oddał głos dyrektorowi szkoły, by wygłosił wspaniałe i pouczające przemówienie, które z pewnością dało do myślenia nie tylko trzecioklasistom. Po za dyrektorem wystąpiło również kilka innych osobistości z Węgorzewa.

Uroczystość także skupiła się na rozdawaniu nagród uczniom, którzy ciężko pracowali i zasłynęli z różnego rodzaju przedmiotów szkolnych. Każdy z nich został wywołany na scenę i otrzymał nagrodę w postaci pucharu tudzież medalu i książki.

Pożegnanie maturzystów wiąże się również ze smutkiem i łzami związanymi z porzuceniem szkoły i przyjaciół.  Mimo faktu, iż często młodzież narzeka na szkołę, w efekcie końcowym dochodzi do wniosku, że będzie brakowało jej tych lat ze swoimi przyjaciółmi i nauczycielami.  Dlatego też na uroczystości nie mogło zabraknąć czułości uczniów.

Szkolna przygoda maturzystów w tym roku dobiega końca, lecz warto zapamiętać, że to dopiero ich początek. Mimo wzlotów i upadków udało im się dotrwać do końca. Miejmy nadzieję, że uda im się dobrze i bez stresu napisać egzaminy, z których będą później zadowoleni.

Martyna Bułas gr dziennikarska lo

Opublikowano: 19 czerwca 2017 12:25