Czempionat Koni Zimnokrwistych w Stulichach w letniej atmosferze

Starosta Węgorzewski Halina Irena Faj  oraz Wicestarosta Krzysztof Kołaszewski uczestniczyli w kolejnym Czempionacie Koni Zimnokrwistych  - Stulichy 2017. Samorząd Powiatu Węgorzewskiego wsparł to wydarzenie fundując puchary za trzy pierwsze miejsca w kat. Próba dzielności ogierów oraz nagrody rzeczowe dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym.

Pełnomocnik Starosty Barbara Dawcewicz (również jako prezes LGD9 i LGR) przeprowadziła licytację na rzecz Łukasza Filipka pozyskując od ludzi  dobrej woli i wielkiego serca, kwotę 1300 zł (więcej informacji na FB - Pomagam bo lubię). W ramach akcji Pomagam bo lubię zorganizowano również stoiska z fantami  i pamiątkowymi gadżetami oraz  garmażeryjne  min. ze smaczną zupą rybną i bigosem .

Podczas tego wydarzenia oprócz hodowców koni zimnokrwistych  prezentowały się również Wojska Lądowe – 11 MPA; Powiatowa Straż Pożarna w Węgorzewie, producenci maszyn rolniczych
i hodowcy gołębi,  a także Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Węgorzewie.

Niezwykle miłą niespodzianką dla wielu gości uczestniczących w Czempionacie Koni Zimnokrwistych, w tym dla Starosty Gołdapskiego Andrzeja Ciołka, który jako dobry sąsiad przybył na ta imprezę,  była nowa droga dojazdowa do Stulich, wykonana przez Samorząd Powiatu Węgorzewskiego w ramach środków pozyskanych z PROW 2014-2020.

Organizatorzy Czempionatu tj. Stulichańskie Stowarzyszenie Na rzecz Wspierania Sportów Konnych i Wodnych oraz Warmińsko-Mazurski Związek Hodowli Koni w Olsztynie, po raz kolejny pokazali się od bardzo dobrej strony pod kątem lokalnej aktywności, rozmachem przedsięwzięcia oraz różnorodnością oferty dla pasjonatów koni, w tym całych rodzin z dziećmi.

Wyniki czempionatu.

Najlepiej ocenionymi przez komisję ogierami okazali się :

Baron   - właściciel Piotr Bryndza z Upałt, gm. Giżycko,
II   Palegros  -  właścicielka Agnieszka Tomaszewska-Skoczeń z Rożyńska, gm. Gołdap,
III Nurt   -  właściciel Kazimierz Biaduń z Kąpu, gm. Giżycko,
IV Perkoz   - właściciel: Remigiusz Sereda z Prynowa, gm. Węgorzewo.

Próba  dzielności ogierów:

I     Urlich Mariusza Byczka z Prynowa (gm. Węgorzewo)
II    Bilon Antoniego Leli z Mazuchówki (gm. Wydminy)
III Baron Piotra Bryndzy (stulichański tegoroczny czempion)

Opublikowano: 17 lipca 2017 13:27