Otwórz swoją Pracownię Orange i zmień swoją miejscowość

Fundacja Orange zaprasza do składania wniosku na multimedialną Pracownię Orange w Waszej miejscowości, macie czas do 8 września! Wypełnijcie wniosek - TUTAJ.

Wniosek składa Grupa Inicjatywna wraz z Instytucją, przy której powstanie Pracownia Orange (np. gmina, organizacja pozarządowa).

• W Grupie Inicjatywnej muszą znaleźć się min. 3 osoby pełnoletnie reprezentujące mieszkańców, będące przedstawicielami Instytucji lub lokalnymi działaczami.

• Grupa może mieć charakter nieformalny, ale na potrzeby programu jej członkowie podpisują porozumienie o współpracy z Instytucją.

• Aby poprawnie złożyć wniosek, wszystkie obowiązkowe pola formularza muszą być prawidłowo wypełnione. Za elementy nieobowiązkowe przyznajemy dodatkowe punkty, które zwiększają szanse na założenie Pracowni Orange w Waszej miejscowości.

Macie pytania? Czekamy na Was po adresem e-mail: rekrutacja@pracownieorange.pl lub pod telefonem: +48 518 541 846.

Pracownie Orange to program społeczny, w ramach którego zakładamy i pomagamy prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań.

Takich pracowni stworzyliśmy już 77 w Polsce. Każdą wyposażyliśmy w komputery, bezpłatny internet, konsolę do gier, telewizor LCD i meble.

Fundacja Orange pomaga opiekunom Pracowni prowadzić świetlice, urozmaicać ich ofertę i działać na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. Organizujemy dla nich szkolenia, webinaria, tutoringi i oferujemy granty na realizację projektów społecznych i edukacyjnych.

Pracownia Orange. Miejsce. Ludzie. Internet.

Każda Pracownia może wziąć udział w grywalizacji – podejmować wyzwania, a za ich realizację zdobywać punkty, medale i wymieniać je na nagrody dla całej świetlicy. Poprzez grywalizację świetlice wymieniają się pomysłami i organizują wydarzenia, dzięki którym placówki tętnią życiem.

Pracownia Orange to miejsce spotkań, rozwoju pasji, kursów, warsztatów, tradycji lokalnych- otwarte dla wszystkich mieszkańców.

Zobacz, gdzie działają Pracownie.

Program prowadzony jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Więcej o Fundacji Orange.

Opublikowano: 16 sierpnia 2017 14:26