MANEWRY ARTYSTYCZNE WP

Od  11 do 15 sierpnia br. silna reprezentacja Klubu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii uczestniczyła    w  Manewrach Artystycznych Wojska Polskiego – w Festiwalu Piosenki i Tańca. Był   to finał  rozpoczętych w końcu   lutego br.  wieloetapowych przeglądów amatorskiej twórczości artystycznej WP.  Na scenie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa wystąpili najlepsi z najlepszych. W tym doborowym gronie  znalazła się reprezentacja węgorzewskiego garnizonu.  I okazało się, że wyjazd był jak najbardziej udany.

W kategorii   zespoły taneczne 13-16 lat tytuł laureata nagrody I stopnia Ministra Obrony Narodowej  zdobyły podopieczne instruktor Grażyny Wojtkiw  - zespół Trzy Czwarte. Układ „Pałacowe sekrety” po raz kolejny okazał się hitem.
W kategorii  zespoły instrumentalno – wokalne pow. 16 lat zespół San Quentin zdobył  tytuł laureata nagrody II stopnia Ministra Obrony Narodowej
Warszawa.

Uroczyste podsumowanie Festiwalu miało miejsce na Placu Piłsudskiego w trakcie uroczystości rozpoczęcia centralnych obchodów święta Wojska Polskiego  w dniu 14 08. A dzień później    zespół  Trzy Czwarte zaprezentował się  w trakcie Festynu z Okazji Święta Wojska Polskiego na Scenie na Wodzie w Łazienkach Królewskich.   Dodatkowo, na scenie na Agrykoli, też w ramach Festynu z Okazji Święta Wojska Polskiego, wystąpił st. sierż. Krzysztof Łupiński, jako laureat  innych festiwali.

GRATULUJEMY   tancerkom i zespołowi. To wielka sprawa, że swój talent połączyli z ciężką pracą i przekuli to na sukces, pokazali że  najważniejsza jest determinacja,  upór, zaangażowanie. Wtedy ogłada się konkurentów z największych  ośrodków daleko  za sobą.   Tak trzymać.

Opublikowano: 17 sierpnia 2017 15:13