Dni Ozierska w jesiennej oprawie

Wrześniowe dni bywają różne, słoneczne, deszczowe i mgliste. W sobotę  drugiego września, kiedy odbywały się uroczystości związane ze świętem miasta Ozierska niestety prawie cały dzień padał deszcz. Niesprzyjająca pogoda atmosferyczna nie wpłynęła jednak na pogorszenie pogody ducha mieszkańców oraz gości zaproszonych z polskich i litewskich (Kalwaria) miast partnerskich, uczestniczących  w Dniach Ozierska.

Wśród znamienitych gości  z Polski była delegacja z Ełku z Prezydentem Tomaszem Andruszkiewiczem na czele, z gminy Kętrzyn z Wójtem Pawłem Bobrowskim, ze Starych Juch oraz z Węgorzewa. Powiat Węgorzewski reprezentował Wicestarosta Krzysztof Kołaszewski oraz Barbara Dawcewicz – Pełnomocnik Starosty  ds. promocji i kontaktów zagranicznych. Konsulat Generalnego RP
w Kaliningradzie reprezentował Konsul Rafał Kosiba z małżonką, który w Oziersku był po raz pierwszy.

Gospodarze Ozierska, czyli Władysław Nikonorow – szef Miejskiego Ozierskiego Okręgu oraz  Natalia Makreckaja – szefowa Administracji nagrodzili mieszkańców Ozierska pamiątkowymi dyplomami oraz rzeczowymi upominkami w zasadzie we wszystkich obszarach ich życia, min. za osiągnięcia  dziedzinie gospodarcze, oświatowe, opiekuńcze, społeczne, sportowe, artystyczne itp.

Oprawę artystyczną zapewniły dzieci i młodzież z lokalnych szkół oraz zaproszeni goście
z Kaliningradu i Moskwy ( taniec, śpiew, orkiestra symfoniczna).

Mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego, w tym Miejskiego Ozierskiego Okręgu przygotowują się do wyborów Gubernatora Obwodu Kaliningradzkiego, które odbędą się 10 września br. Obecnie p.o. gubernatora Obwodu Kaliningradzkiego pełni Anton Alichanow.

Opublikowano: 05 września 2017 09:12