Komunikat o stwierdzeniu braku przydatności wody do spożycia z wodociągu Dąbrówka Mała

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie wydał komunikat   Nr 1/2017 o stwierdzeniu braku przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego Dąbrówka Mała , do czasu odwołania. PPIS stwierdził, że ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne spowodowane obecnością bakterii coli woda nie nadaje się do spożycia. Wodociąg ten zaopatruje miejscowości: Dąbrówka Mała, Guja, Brzozowo, Wesołowo, Biedzaszki, Różewiec, Karłowo, Rydzówka, Łęgwarowo, Rudziszki (bez obiektu szpitala psychiatrycznego), Perły, Parowo, Pasternak.

Woda z tego wodociągu może być używana do celów bytowych. Do celów sanitarno-higienicznych może być używana po przegotowaniu.

ZUK organizuje dostarczanie wody przydatnej do spożycia dla mieszkańców wyżej wymienionych miejscowości.

Opublikowano: 07 września 2017 08:58

Załączniki: