Trwają Dożynki Diecezji Ełckiej Pozezdrze A.D. 2017

Uroczystości rozpoczęły się przy kościele p.w. Św. Stanisława Kostki w Pozezdrzu. Tam też odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych. Następnie barwny korowód przemaszerował na plac celebry przy Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie wszystkich przybyłych przywitał Wójt Gminy Pozezdrze – Bohdan Mohyła. Po przemówieniu odbyła się Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Jerzego Mazura SVD, Biskupa Ełckiego.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Powiatu Węgorzewskiego: Halina Faj – Starosta Węgorzewski, Krzysztof Kołaszewski – Wicestarosta, a także Maciej Zmitrowicz – Przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Kruk i Maciej Florkiewicz - Radni Rady Powiatu. Święto plonów zgromadziło także przedstawicieli Gminy Węgorzewo, Służb Mundurowych oraz władz Kościelnych, a także wielu innych znamienitych gości.

Tradycyjnie  po Mszy Świętej o 14:00, rozpoczął się Festyn Dożynkowy.

Zapraszamy.

Opublikowano: 08 września 2017 15:05