II Otwarte Mistrzostwa 16 PDZ w Wędkarstwie Spławikowym

 (link otworzy duże zdjęcie)

              W dniach 9-10 września 2017 r. 11 Mazurski Pułk Artylerii  był organizatorem II Otwartych Mistrzostw 16 PDZ  w Wędkarstwie Spławikowym. Impreza ta, zorganizowana po raz  drugi,  to w prostej linii kontynuacja wcześniejszych zawodów rangi mistrzostwa WP, które przez 10 lat organizowali artylerzyści z Węgorzewa.

Na starcie zawodów, które w imieniu Dowódcy 11 MPA otworzył  szef sztabu ,  ppłk Arkadiusz Rożnowski,  stanęło 46 zawodników reprezentujących  wszystkie największe jednostki wojskowe  z 16 PDZ, a że formuła była otwarta, to pojawili się też reprezentanci  z Wędrzyna, Dęblina i Warszawy. Nad całością zawodów czuwał sędzia Waldemar Lewandowski, któremu  pomagali Zbigniew Śmietanka i  Jan Tołodziecki. 

Łącznie zawodnicy przez dwa dni złowili   147,540 kg ryb. Impreza  ta mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz patronatowi prasowemu Wędkarskiego Świata. 


Burmistrz Węgorzewa i Starosta Węgorzewski ufundowali puchary dla najlepszych, a wydziały promocji Gminy i Powiatu przekazały zawodnikom materiały promocyjne. 
Natomiast puchar dla najlepszej kobiety ufundowała pani  Henryka Szczepańska prowadząca Agroturystykę „Oczko”  w Ogonkach. Imprezę zamknął  ppłk Artur  Rożnowski wraz z reprezentującą Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, panią Małgorzatą Juchniewicz. 


Klasyfikacja   drużynowa:

  1. Elbląski Dywizjon   Przeciwlotniczy z 15 pplot. – drużyna nr 1   (Wojciech Sawicki, Aleksander Krysik, Mariusz Adamus) – 3 pkt.

Puchar Ufundowany przez  Dowódcę 16 PDZ

  1. 11 Mazurski Pułk Artylerii drużyna nr 1 (Łukasz Pisowacki, Lukasz Januszko, Dariusz Biedrzycki) – 5 pkt.

Puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Węgorzewskiego

  1. 11 Mazurski Pułk Artylerii – drużyna nr 3 ( Paweł Jerominow, Mariusz Banach, Kamil Chmiel) – pkt.

Puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Węgorzewskiego

  1. Elbląski Dywizjon   Przeciwlotniczy z 15 pplot. – drużyna nr 2 ( Adam Hermanowicz, Jakub Nowak, Sebastian Surkont) – 9 pkt.

Puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Węgorzewskiego

  1. 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana – drużyna nr 3 (Krzysztof Szymski, Tomasz Sułek, Radosław Złotkowski)  - 11 pkt.
  2. 15 Pułk Przeciwlotniczy Gołdap (Emil Skrzypkowski, Jacek Wróblewski, Michał Piwoński) – 11 pkt.
  3.  20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana – drużyna nr 3  ( Krzysztof Konopka, Andrzej Kocięda, Marek Gołaszewski) -  13 pkt.
  4. 11 Mazurski Pułk Artylerii – drużyna nr 3 (Rafał Kuleszo, Sławomir Matelski, Adam Kalenik)  - 16 pkt.
  5. 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana drużyna nr 1  (Marcin Korotko, Rafał Kulaszewski, Piotr Stasiak ) – 18 pkt.
  6. 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana drużyna nr 2  ( Rafał Kaczmarczyk, Mateusz Raszkowski, Łukasz Suwała)  - 20 pkt.
  7.   20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana – drużyna nr 3 (Krystian Maksymiuk, Artur Szebert, Paweł Gut) – 24 pkt.
  8. 11  Mazurski Pułk Artylerii – 2 drużyna (Michał Woźniak, Patryk Janowski, Dariusz Syta)  - 24 pkt.
  9. 16 Batalion Dowodzenia – 1 drużyna  (Joanna Antczak – Więcłąwek, Karol Kościn, Krzysztof Jędras) – 24 pkt.
  10. 16 Batalion Dowodzenia – 2 drużyna (Sławomir Grzegorzewski, Przemysław Chudy, Łukasz Potrzuski) – 27 pkt.
  11. 11 Mazurski Pułk Artylerii -  4 drużyna (Bartłomiej Paluch, Paweł Szczyglak, Tadeusz   Banach ) 30 pkt.

Klasyfikacja indywidualna

  1. Sławomir  Matelski – 4 RBL Wędrzyn  - 3 pkt.  -  Puchar Ufundowany przez  Dowódcę 16 PDZ
  2. Aleksander Krysik – Elbląski Dywizjon przeciwlotniczy z 15 pplot. – 4 pkt puchar ufundowany przez Burmistrza Węgorzewa
  3. Mariusz Adamus –  batalion mostowo – drogowy  Dęblin  - 4 pkt. puchar ufundowany przez Burmistrza Węgorzewa
  4. Mariusz Banach – 11 MPA – 4 pkt. puchar ufundowany przez Burmistrza Węgorzewa
  5. Łukasz Januszko – 11 MPA – 5 pkt.
  6. Łukasz Pisowacki – 11 MPA – 6 pkt.
  7. Kamil Chmiel – 11 MPA – 7 pkt.
  8. Wojciech Sawicki - Elbląski Dywizjon przeciwlotniczy z 15 pplot. – 7 pkt.
  9. Jakub  Nowak - Elbląski Dywizjon przeciwlotniczy z 15 pplot – 7 pkt.
  10. Lukasz Suwała – 15 GBZ Giżycko – 8 pkt.

Opublikowano: 11 września 2017 11:06

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 117

Starostwo Powiatowe w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl