Delegacja z powiatu węgorzewskiego na dożynkach w Pikieliszkach na Litwie – świetna integracja i mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Dzięki dofinansowaniu kosztów podróży przez Samorząd Powiatu Węgorzewskiego i Gminę Węgorzewo na tegoroczne dożynki do Pikieliszek ( rejon wileński)   wybrała się bardzo liczna delegacja z powiatu węgorzewskiego ( 49 osób).

W skład delegacji weszli przedstawiciele organizacji pozarządowych: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Związek Emerytów i Rencistów, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Chór Ojczyzna  oraz lokalnych samorządów : Powiatu Węgorzewskiego ze Starostą Węgorzewskim Haliną  Faj  i Maciejem Zmitrowiczem – Przewodniczącym Rady Powiatu na czele; Gminy Węgorzewo, którą reprezentowały dwie radne Danuta Czumaj i Olga Jasionowska; Gminy Budry, której przewodziła Zastępca Wójta Anna Kowalewska, Przewodniczący Rady Waldemar Dworzecki oraz Aneta Stankiewicz Dyrektor GOK.

Zorganizowanie wspólnego wyjazdu było bardzo dobrym pomysłem zainicjowanym przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Koło w Węgorzewie, którzy od kilku lat uczestniczą  w dożynkach w Pikieliszkach, głównie z uwagi  na możliwość pogłębiania „ starych”  przyjacielskich kontaktów, ale też nawiązania nowych. W ramach promocji powiatu węgorzewskiego i gminy Węgorzewo zakupiono uczestnikom delegacji czapki, w których wystąpiono podczas uroczystego korowodu dożynkowego.

Poza tym wymiernym efektem tej wizyty była możliwość poznania i oceny sposobu wystroju i aranżacji  „zagród”  ustawionych przez poszczególne starostwa rejonu wileńskiego. Delegacja  z powiatu węgorzewskiego wystąpiła w orszaku dożynkowym wspólnie z samorządem Niemenczyna, którego Starostą jest Edward Puncewicz. Wrażenia z wyjazdu są nieocenione, integracja, wspólne śpiewanie dzięki obecności Chóru Ojczyzna i poznanie tzw. dobrych praktyk na pewno wzbogaci pod kątem formy i różnorodności dekoracji  nasze kolejne dożynki powiatu węgorzewskiego.

W drodze powrotnej członkowie delegacji z powiatu węgorzewskiego podziękowali Staroście i Burmistrzowi za umożliwienie im wyjazdu na dożynki i zwrócili się z prośbą o kontynuację tego przedsięwzięcia w kolejnych latach.

Opublikowano: 02 października 2017 12:59