Zawody sprawnościowo - obronne oraz konkurs wiedzy w 99 rocznicę odzyskania niepodległośći

W dniu 10 listopada 2017 r. 11 Mazurski Pułk Artylerii był organizatorem zawodów sprawnościowo – obronnych dla młodzieży szkół gimnazjalnych i klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych połączonych z konkursem wiedzy w 99 rocznicę odzyskania niepodległości.

Wsparcia finansowego organizatorowi udzieliło Starostwo Powiatowe w Węgorzewie oraz Gmina Węgorzewo.  Wsparcia organizacyjnego ZSO w Węgorzewie.  Celem zawodów było uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości oraz stworzenie warunków do zdrowej rywalizacji w różnych dyscyplinach dla młodzieży.

Na starcie zawodów stanęło siedemnaście 3-osobowych drużyn z powiatów węgorzewskiego, kętrzyńskiego, gołdapskiego i oleckiego.  Mimo nie do końca sprzyjających warunków atmosferycznych atmosfera zawodów była do samego końca  budująca. Zawody rozpoczęły się zbiórką  na terenie liceum w Węgorzewie.

Zawody otworzyła starosta powiatu, pani Halina Faj w towarzystwie przedstawiciela Dowódcy 11 MPA, mjr Wojciecha Adamowicza. Pierwszą konkurencją był test wiedzy z historii, który został oceniony przez komisję z Panem Waldemarem Ołyńskim na czele.

Kolejne konkurencje odbywały się już na terenie placu ćwiczeń węgorzewskiej jednostki wojskowej. Strzelanie z kbks poprowadziła  ekipa z 3 dar na czele z kpt. Arturem Kozakiem.  Za rzut granatem (do celu) odpowiedzialny był plut. Robert Guzman i żołnierze z 1 das.

Ostatnią konkurencją zwodów był bieg na orientację. Trasa przygotowana przez chor. Zbigniewa Romanowskiego i żołnierzy  z ddow  wbrew początkowym obawom okazała się „przyjazna”  -  drużyny  znajdywały  wszystkie 12 punktów rozrzucone wokół terenów byłego WDW i mieściły się  w większości przypadków w limicie czasowym.

W wyniku przeprowadzonych zawodów kolejność przedstawiała się
następująco:

1. I miejsce: Gimnazjum Srokowo (Wiktoria DZIRBA, Klaudia MENDALA, Bruno
KULESZA)  - 48 pkt.
2. II miejsce: Gimnazjum Srokowo (Anna PALUSZKIEWICZ, Adrian DUDEK, Jakub
GRYCEWICZ) – 47,5 pkt
3. III miejsce: Gimnazjum w Węgorzewie (Oliwia SKŁODOWSKA, Piotr FAL, Jan
KUKIER) – 44 pkt.
4. IV miejsce: Gimnazjum w Węgorzewie (Weronika MYSZCZYŃSKA,  Daniel
JURKIEWICZ,  Stanisław WAŁACH) – 44 pkt.
5. V miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie (Jakub
JUSZKIEWICZ, Martyna PACEWICZ, Rozalia KRUPKA) – 41 pkt.
6. VI miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie (Marcin
POPŁAWSKI, Wiktoria ZBOROWSKA, Kinga SUBOCZ) – 38 pkt.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary  i nagrody rzeczowe a także gadżety promocyjne  węgorzewskich samorządów.

Nie zabrakło też tradycyjnej wojskowej grochówki na zakończenie zmagań.

Nad całością  zawodów czuwał ekipa sędziowska z Klubu 11 MPA z panem Aleksandrem   Iwaniukiem na czele.

Opublikowano: 13 listopada 2017 08:46