III Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

17 listopada 2017 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowany  przez Gminne Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach.

Celem konkursu było:

- wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej,

- zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań,

- przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już, polskich pieśni patriotycznych,

- pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju,

- wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych,

- podniesienie świadomości narodowej:

a) wartości moralne,

b) wartości duchowe,

c) poczucie wartości jednostki,

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu węgorzewskiego.

Do konkursu przystąpiło łącznie 45 uczestników z 5 szkół podstawowych i 3 gimnazjalnych.

JURY w składzie: Jerzy Zinkiewicz (przewodniczący) Anna Czapska, Janina Kowalewska, Dorota Tomaszewska  – przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach:

Szkoły Podstawowe:

Soliści:

I miejsce Karolina Janicka – SP Budry

II miejsce Rafał Kowalik – SP Perły

III miejsce Magdalena Myka – SP Budry

Duety:

I miejsce Izabela Grabarz i Laura Krukowska – SP Perły

II miejsce Amelia Kochan i Karolina Tkacz – SP Węgielsztyn

III  miejsce Adrianna Kowalik i Maria Gaińska – SP Nr 1 Węgorzewo

Gimnazjum:

Soliści:

I  miejsce Martyna Lichota – Gimnazjum Więcki i Weronika Rutkowska – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie

II miejsce  Konrad Bartosik - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie

Duety:

I miejsce  Oliwia Drożyner i Natalia Iwiczuk- Gimnazjum Węgorzewo

II miejsce Julia Myka i Julia Girulska – Gimnazjum Węgorzewo

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Waldemara Czapskiego Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie otrzymała Milena Milewska ze Szkoły Podstawowej w Perłach.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali statuetki i nagrody, a każdy uczestnik konkursu – dyplom i słodką niespodziankę.

Opublikowano: 07 grudnia 2017 08:59