Otwarcie nowego oddziału rehabilitacji neurologicznej

6 grudnia, odbyło się uroczyste, symboliczne otwarcie oddziału rehabilitacji neurologicznej Mazurskiego Centrum Zdrowia Szpitala Powiatowego PZOZ w Węgorzewie.

W uroczystości udział wzięli wszyscy, którzy w trudnych dla służby zdrowia czasach wychodzą jej z finansową pomocą.

Dzięki zebranym w tym roku funduszom na rozbudowę (remont i wyposażenie) PZOZ mógł wreszcie podpisać kontrakt z NFZ na działalność oddziału.

Szpital wsparł powiat węgorzewski (40 tys. zł), gmina Węgorzewo (43 tys. zł) oraz gminy Budry i Pozezdrze (po 15 tys. zł).

I jeszcze wyjątkowy dar: bez mała 50 tys. zł na zakup parapodium i rotora (w wielkim skrócie: supersprzęt, który przywołuje ludzki mózg do porządku) - prezent od zaślubionych w czerwcu tego roku Jolanty i Dariusza Grabikowskich. A właściwie od ich weselnych gości (poproszonych o prezenty w formie... finansowego wkładu w szpital!).

(źródło: https://www.facebook.com/wegorzewo/ )

Opublikowano: 07 grudnia 2017 12:39