Spotkania byłych i obecnych żołnierzy oraz sympatyków jednostek wojskowych Garnizonu Węgorzewo.

19 stycznia 2018 roku Węgorzewskie Stowarzyszenie Żołnierzy Wojska Polskiego  przy  czynnym wsparciu   Dowódcy 11 Mazurskiego Pułku  Artylerii oraz Starosty Węgorzewskiego  było  organizatorem  kolejnego, siódmego już, okolicznościowego spotkania byłych i obecnych  żołnierzy  oraz sympatyków  jednostek wojskowych Garnizonu Węgorzewo.

Gośćmi honorowymi spotkania  były władze samorządowe  w osobach Starosty Węgorzewskiego  Haliny  Faj  i Burmistrza Krzysztofa Piwowarczyka.

Spotkanie rozpoczęło się turniejem strzeleckim  na nowej  strzelnicy. Zawody   rozegrano w trzech kategoriach: open oraz dodatkowo  żołnierze rezerwy i żołnierze  służby czynnej. Strzelano z P-84 do tarczy 23 P z odległości 25 m.

Fundatorami pucharów  byli Starosta Augustowski Jarosław Szlaszyński,  Dowódca 11 MPA płk Jacek Wera i Zarząd WSŻ WP. Starosta Węgorzewski  Halina Faj przekazała uczestnikom tego wydarzenia 15 pakietów promocyjnych .

Mimo wybitnie niesprzyjających warunków   pogodowych  - stale padający  śnieg i mróz –  wyniki  były  bardzo dobre.

W kategorii open:

1. ppłk rez. Waldemar Dardziński  - 48 pkt

2. płk rez. Wiesław Pietrzak – 48 pkt.

3. ppłk rez. Mikołaj Barszczewski – 46 pkt.

4. ppłk rez. Krzysztof Brodecki – 46 pkt.

5.mjr rez.  Andrzej Życki – 45 pkt.

6.płk Krzysztof Drabik -  44 pkt.

7.mł. chor. rez. Jerzy Krupa – 44 pkt.

8. ppłk Mariusz Kowalski – 40 pkt.

W kategorii żołnierze  służby czynnej:

1. płk Krzysztof Drabik

2. ppłk Mariusz Kowalski

3. mjr Leszek Frydrych

W kategorii żołnierze rezerwy

1. ppłk rez. Waldemar Dardziński

2. płk rez. Wiesław Pietrzak

3. ppłk rez. Mikołaj Barszczewski

4. ppłk rez. Krzysztof Brodecki

Kolejnym punktem  spotkania była wizyta na terenie 11 Mazurskiego Pułku Artylerii. Tam, po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia  przy pomniku gen. J.Bema  i części oficjalnej  zebrani wysłuchali trzech wystąpień.  Jako pierwszy głos zabrał  Starosta Augustowski dr Jarosław Szlaszyński, który  mówił  o kształtowaniu wzorców  patriotycznych w  Wojsku Polskim  na przykładzie 1 Pułku Ułanów Krechowieckich.  Z tematyką pierwszego prelegenta współbrzmiało wystąpienie   prof. Wiesława Łacha z UWM, który poruszył zagadnienia związane z kształtowaniem etosu artylerzysty i rakietowca w Garnizonie Węgorzewo. Ostatnim  mówcą był płk dypl.  Jacek Wera, którzy przedstawił  teraźniejszy obraz dowodzonej przez siebie jednostki wojskowej – mówił o  sukcesach w szkoleniu,
w sporcie i działalności  kulturalnej,  szkoleniu, o nowym sprzęcie, o tendencjach i kierunkach modernizacji techniki artyleryjskiej, przedstawił stan infrastruktury koszarowej a także poziom zaangażowania żołnierzy pułku w misje poza granicami kraju.  Spotkanie zakończyło się tradycyjną biesiadą w Klubie 11 MPA. W spotkaniu udział wzięło 50 byłych i obecnych żołnierzy  garnizonu,  rekordziści przyjechali aż z Sandomierza i Radomia.

Informacja wraz ze zdjęciami została przekazana przez

ALEKSANDRA  IWANIUKA

Kierownika Klubu 11 MPA w Węgorzewie