Człowiek odchodzi, pamięć pozostaje

Z ogromną przykrością informujemy że odszedł od nas były Starosta Węgorzewski, kolega i przyjaciel  Jerzy Litwinienko.

Człowiek, który na kartach historii Węgorzewa zapisał się złotymi zgłoskami.

22 grudnia 2001 roku Prezes Rady  Ministrów RP Leszek Miler wyznaczył Jerzego Litwinienko na osobę pełniącą funkcję organów powiatu.  Jurek był jednocześnie Starostą Węgorzewskim, zarządem i radą. Był to czas szczególnie trudny. Niemałym wyzwaniem było utworzenie struktur Powiatu i zatrudnienie kompetentnej kadry. Poparcie i zaufanie społeczne potwierdziły wybory do Rady Powiatu w Węgorzewie. 15 listopada 2002 r. Jerzy Litwinienko został wybrany na stanowisko Starosty Węgorzewskiego.  Po raz kolejny 27 listopada 2006 r. Rada Powiatu wybrała Jerzego Litwinienko na Starostę Węgorzewskiego. Funkcję tę pełnił do 14 lipca 2008 r. Kolejne wybory i kolejna zaszczytna karta w życiorysie. Jerzy Litwinienko zostaje przewodniczącym Rady Powiatu w Węgorzewie. Pełni tę funkcję od 2 grudnia 2010 r. do 1 grudnia 2014 r.

Był wspaniałym szefem; mądry, otwarty, przyjacielski, wspaniale zintegrował załogę, docenił i pochwalił każdy sukces pracownika, zganił błędy i niedopatrzenia  ale zawsze była to konstruktywna krytyka i co bardzo cenne umiał przeprosić jeżeli popełnił błąd. Wszyscy czuli się potrzebni i docenieni. Był to człowiek o wszechstronnej wiedzy i niespożytej energii. Kochał żeglarstwo, wspierał działalność  kulturalną i sportową, był inicjatorem, pomysłodawcą i współtwórcą Festiwalu Kultury Łowieckiej. Ogromną wagę przywiązywał do współpracy międzynarodowej i wsparciu Polaków zza wschodniej granicy. Podpisane porozumienia z Czerniachowskiem, Ozierskiem, Prawdińskiem, Rotenburgiem, Rejonem Jaworowskim i Rejonem  Wileńskim były formalnym potwierdzeniem dotychczasowych kontaktów i wzajemnych przyjaźni.

Odszedł od nas człowiek o złotym sercu, odszedł za wcześnie.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Węgorzewie.

Opublikowano: 12 lutego 2018 14:56