Od maja dwie karetki w Węgorzewie

W dniu 26 marca br. do Starostwa Powiatowego w Węgorzewie wpłynęło pismo Wojewody informujące o projekcie Aktualizacji nr XVI Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa warmińsko-mazurskiego, w części odnoszącej się do zmian w rejonie operacyjnym 28/08 Węgorzewo. Projektowana zmiana dotyczy przekwalifikowania z dniem 1 maja 2018 r. specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego stacjonującego w Węgorzewie, w zespół podstawowy z miejscem stacjonowania w Węgorzewie oraz jednoczesnego uruchomienia kolejnego zespołu podstawowego z miejscem stacjonowania w Węgorzewie. Powyższa zmiana wynika z wniosku dysponenta zespołów ratownictwa medycznego o przekwalifikowanie zespołu, spowodowanego nieusuwalnymi problemami z należytą obsadą lekarską specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego oraz potrzebami Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Trzecia karetka z zespołem podstawowym w dalszym ciągu stacjonować będzie w Baniach Mazurskich.

Od 1 czerwca do 30 września w obrębie 28/25 Wielkie Jeziora Mazurskie Sztynort, funkcjonować będzie karetka wodna, zespół podstawowy.

Opublikowano: 27 marca 2018 07:30

Załączniki:

zespoly_ratownictwa_medycznego_wlaczone_do_systemu_panstwowe_ratownictwo_medyczne_od_1052018.xls [75.5 KB]