Niestety, od maja nie będzie dwóch karetek w Węgorzewie

W dniu 9 maja br. do Starostwa Powiatowego w Węgorzewie wpłynęło pismo Wojewody informujące, że w dniu 7 maja br. Minister Zdrowia zatwierdził „Aktualizację nr XVI Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa warmińsko-mazurskiego”  i nie wyraził zgody na przekwalifikowanie specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego w zespół podstawowy z jednoczesnym uruchomieniem od 1 maja 2018 r. kolejnego podstawowego zespołu ratownictwa medycznego z miejscem stacjonowania w Węgorzewie. W dalszym ciągu w Węgorzewie stacjonować będzie jedna karetka specjalistyczna.

Od 1 czerwca do 30 września w obrębie 28/25 Wielkie Jeziora Mazurskie  Sztynort, funkcjonować będzie również karetka wodna, zespół podstawowy.

Opublikowano: 14 maja 2018 07:05