Reprezentacja Powiatu Węgorzewskiego na II Spartakiadzie „7” Powiatów - Łobez 2018.

W upalne trzy  dni, od 27 do 30 maja br. reprezentacja z powiatu węgorzewskiego, łącznie 28  osób, w tym młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Zawodowych wraz
z opiekunami:  Anną Jeżowską-Molisak oraz Rajmundem Klukowskim (22 osoby) oraz sześcioma przedstawicielami samorządu, administracji i powiatowych instytucji, pod kierownictwem Starosty Węgorzewskiego Haliny Faj i Przewodniczącego Rady Powiatu  w Węgorzewie Macieja Zmitrowicza,  wzięła udział  II Spartakiadzie „7” Powiatów utworzonych w 2002 roku, która odbyła się w  Łobzie.  Pierwszą Spartakiadę powiatów zorganizował Samorząd Powiatu Węgorzewskiego w zeszłym roku. Natomiast , w wyniku losowania  w Łobzie wyszło na to, że   III Spartakiada „7” Powiatów odbędzie się w Brzezinach.

Z uwagi na różne perturbacje administracyjne w tegorocznej spartakiadzie w

Organizowanej przez samorząd Powiatu Łobeskiego uczestniczyły reprezentacje z czterech powiatów: gołdapskiego, brzezińskiego, łobeskiego i węgorzewskiego reprezentowane przez : Starostę Gołdapskiego Andrzeja Ciołka, Wicestarostę Brzezińskiego Romana  Sasina , Starostę Łobeskiego Pawła Marka oraz Starostę Węgorzewskiego Halinę Faj. Miasto Łobez reprezentował osobiście Burmistrz Piotr Ćwikła.

W rozgrywkach sportowych przygotowanych dla młodzieży tj. w piłce siatkowej, drużyna  dziewcząt z Węgorzewa zajęła II m-ce , natomiast drużyna chłopców  III.  Zaszczytne miejsca natomiast zajęli młodzi tenisiści z Węgorzewa; pierwsze miejsce Bojsicki Sebastian i drugie miejsce Hołoweńko Anna.

Wszyscy uczestnicy Spartakiady   uczestniczyli w wyjeździe do Kołobrzegu  gdzie zwiedzili miasto i odbyli rejs statkiem. Podczas uroczystego podsumowania  Spartakiady w uroczym Młynie nad Starą Regą  młodzież z Węgorzewa, opiekunowie oraz pozostali  uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i gadżety, w tym koszulki sportowe.

Zdjęcia wykonal i przekazał pan Rajmund Klukowski.

Więcej informacji i zdjęc ze Spartakiady  znajduje sie pod adresem :

Zapraszamy !

Opublikowano: 01 czerwca 2018 16:17