Awaria informatyczna w urzędach w całym kraju

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że doszło do dużej awarii systemów informatycznych. Największe problemy występują w działaniu Systemu Rejestrów Państwowych. Zdaniem ministerstwa, awaria jest poważna, ale przyczyna nie jest jeszcze namierzona. Przewiduje się także, że naprawa może być długotrwała. W Systemie Rejestrów Państwowych przechowywane są numery PESEL, ale także dane z dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. Awaria utrudni zarejestrowanie dziecka, uzyskanie aktu stanu cywilnego, wyrobienie dowodu osobistego i wiele innych.

Ministerstwo poinformowało, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP.

Opublikowano: 12 czerwca 2018 10:36