Spotkanie w sprawie ustalenia terminarza zawodów szkolnych na 2018/2019.

W Starostwie Powiatowym w Węgorzewie odbyło się dzisiaj spotkanie z przedstawicielami szkół  z powiatu węgorzewskiego
( 12  nauczycieli zgodnie z listą obecności) celem ustalenia terminarza zawodów szkolnych na rok szkolny 2018/2019.

Mistrzostwa Powiatu realizowane są zgodnie z Kalendarzem i Regulaminem zawodów szkolnych podawanych w każdym roku przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie.

W roku szkolnym 2018/2019 odbędą się IGRZYSKA DZIECI ( roczniki 2006 i młodsi); IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (roczniki 2003-2005) oraz LICEALIADA ( roczniki 1999 i młodsi).

Samorząd Powiatu pokrywa koszty organizacji wszystkich zawodów, funduje puchary, medale, dyplomy oraz wodę i owoce. Poza tym zatrudnia i pokrywa wynagrodzenia opieki medycznej  i sędziów ( jeśli zachodzi taka potrzeba).

Zawodnicy, którzy zajmują dwa pierwsze miejsca  w mistrzostwach powiatu  uczestniczą w zawodach wyższej rangi tj. rejonowych, wojewódzkich, regionalnych i krajowych. Koszty dojazdu na zawody w 50 % pokrywa Samorząd Powiatu Węgorzewskiego.

Jako pierwsze w tym roku szkolnym odbędą się sztafetowe biegi przełajowe dla roczników 2003-2005 oraz 1999 i młodszych. Zawody zorganizowane zostaną 25 września br. o godz. 9:00,  na Orliku  w Gminie Pozezdrze, przy współpracy
z dyrektorem  Zespołu Szkół w Pozezdrzu oraz nauczycielami WF.

Z ramienia Starostwa Powiatowego w Węgorzewie zadaniami sportu, rekreacji i turystyki zajmuje się Pełnomocnik Starosty ds. promocji i kontaktów zagranicznych Barbara Dawcewicz, tel. 663745828 lub 734 437135, e-mail: promocja@powiatwegorzewski.pl .

Opublikowano: 11 września 2018 16:43