WĘGORZEWSKIE TECHNIKUM W OGÓLNOPOLSKIM I WOJEWÓDZKIM RANKINGU NAJLEPSZYCH TECHNIKÓW! ORAZ ZE ZNAKIEM JAKOŚCI!

To już kolejne, czwarte  wyróżnienie Technikum w Węgorzewie, jakie szkoła otrzymała na podstawie Ogólnopolskiego Rankingu najlepszych szkół średnich.

Ranking najlepszych techników i liceów w Polsce każdego roku przygotowuje
i opracowuje miesięcznik Perspektywy oraz dziennik Rzeczpospolita. W tym roku ocenie  poddano 2167 liceów ogólnokształcących oraz 1817 techników.

Tym razem Technikum w Węgorzewie  wyróżnione zostało aż w trzech  bardzo ważnych kategoriach. W Wojewódzkim Rankingu Najlepszych Techników  - Węgorzewskie Technikum uplasowało się na bardzo wysokim 6 miejscu (w poprzednim roku szkoła była na miejscu 14).

To nie koniec sukcesów. W Ogólnopolskim Rankingu Egzaminów Zawodowych - Technikum w Węgorzewie  uplasowało się na bardzo wysokim 34 miejscu zostawiając w tyle aż 1817 techników (tylko jedna szkoła z naszego województwa została oceniona wyżej, Technikum Rolne z Lubawy ).

Trzecim sukcesem jest 212 miejsce (na 1817 techników) w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Techników. Tym samym szkoła otrzymała znak jakości i tytuł  "Brązowej Szkoły 2016"!

Te trzy wielkie sukcesy pokazują dobitnie, że Technikum w Węgorzewie jest szkołą z przyszłością. Wieloletnia i ciężka praca uczniów, nauczycieli i rodziców po raz kolejny została doceniona i wyróżniona na forum wojewódzkim i krajowym. W takich szkołach jak węgorzewskie technikum zaczyna się przyszłość młodych ludzi.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Odnośnik do strony internetowej Perspektywy

Opublikowano: 18 stycznia 2016 11:30