Sport: Pozostałe dyscypliny indywidualne, impreza plenerowa, impreza płatna

Wycieczka rowerowa Green Tour – Trasa do Zabrostu

17 września 2017 od: 10:00 do 15:00
ul. Portowa, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
15zł/os.
Węgorzewo - Zabrost

Za lasami, za górami leżą Mazury. A za nimi położona jest… Kraina Węgorapy, pełna rozległych torfowisk i płaskich pól, na których jesienią zbierają się nieprzeliczone stada żurawi. Wyprawa do wsi przy samej granicy z obwodem kaliningradzkim, która swój wygląd zawdzięcza odbudowie ze zniszczeń I wojny światowej. Gratka nie lada – można tutaj także „wskoczyć” do zrekonstruowanego okopu z 1944 roku, który miał ochronić Prusy Wschodnie przed Armią Czerwoną.
Trasa 5 Do Zabrostu [ok. 50 km] 17 września 2017 roku od 10:00 do 15:00
Węgorzewo (stadion) – Czerwony Dwór (budownictwo wiejskie) – Sobiechy (makieta wsi) – Ołownik (elektrownia, cmentarz Sandenów) – Dąbrówka Nowa (kościół, kwatera pierwszowojenna) – Zabrost (bratnia mogiła, okopy z 1944 r.) – Budzewo (dworek Grünhof) – Budry – Węgorzewo (stadion) [obiad w okolicach Zabrostu?]