Spotkania

Jaracza 4, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Muzeum Tradycji Kolejowej

W sobotę 26 sierpnia 2017 r. o godz.12.00 zapraszamy na spotkanie
z BARBARĄ I KRZYSZTOFEM RYTKAMI - zapalonymi globtroterami, znawcami kuchni orientalnych; zawodowo są specjalistami służb cywilnych.

„Podróż do Nepalu” -
to opowieść o kraju, który poznawali autem, autobusem, pieszo, rowerem, na motorze, dżipem, wozem zaprzężonym w bawoły, łódką, na paralotniacha nawet na grzbiecie słonia. Zabiorą Was do kuchni – domowej, na dachu lub przed domem… Opowiedzą, jak przemieszczali się po Nepalu w czasie,gdy brakowało paliwa i czym to się skończyło w czasie powrotu do Polski, ale też – jak jechali w wielkim konwoju przez niemal pół kraju… Zdradzą Wam, gdzie rośnie herbata indyjska?! Pokażą zabytki, zniszczone trzęsieniem ziemi i te ocalałe… Oraz dzieciaki, którym rozdawali słodycze (zdrowe!) i przybory szkolne. Opowiedzą o wizycie w szkole i o tym jak nepalskie dzieci zaczynają naukę.

Na spotkania miłośników wędrówek do budynku starego dworca przy ulicy Jaracza 4 zaprasza Zarząd Fundacji „Dziedzictwo nasze” .

Za trzy tygodnie, 16 września 2017 r. - Europejskie Dni Dziedzictwa – uczcimy je wystawą dokumentalną o zabytkach kolejowych Mazur Wschodnich