Sport: Pozostałe

X Rajd Piratów (rejs sprawnościowy)

07 października 2017
Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Wpisowe
Port LOK Węgorzewo, Jezioro Mamry
Miejsce: port LOK w Węgorzewie, jezioro Mamry

Doroczny Rejs Piratów zwykle pełen jest wesołych niespodzianek, ale sprawdzian, który przechodzą jej uczestnicy (żeglarze zrzeszeni w klubach), to już nie żart. To weryfikacja podstawowych żeglarskich umiejętności, głównie manewru kotwicznego i manewru "człowiek za burtą". Barwnym dodatkiem jest maskarada (także punktowana).

Rejs tradycyjnie odbywa się na jeziorze Mamry. "Piraci" z wody wystartują o godz. 12.00. Okrążą Wyspy Gniłe, po czym przybiją do plaży miejskiej. Rywalizacji żeglarskiej towarzyszyć będą zawody strzeleckie i tradycyjne poszukiwanie "skarbu". Wydarzenie poprzedzi parada jachtów na Węgorapie (obok zamku) i na Kanale Węgorzewskim.

Organizator: Węgorzewskie Bractwo Wodniaków

(źródło: http://wegorzewo.pl/wydarzenia/wydarzenie/3115/x_rajd_piratow_rejs_sprawnosciowy)