Powiat Węgorzewski szachami stoi !

Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu działaczy sportowych i  aktywnych  szachistów tj. pana Macieja Westfalewicza i pana Władysława Żygadły przy  wsparciu samorządu Powiatu Węgorzewskiego, CWKS „Vęgoria” oraz dyrektora  Szkoły Podstawowej w Radziejach, w pierwszym dniu wiosny  21 marca br., w Radziejach odbył się Indywidualny Turniej Szachowy Szkół Podstawowych Dziewcząt  i Chłopców o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego. Udział w turnieju wzięło 64 uczniów z sześciu szkół podstawowych, rocznik 2004 i młodsi oraz  uczniowie z klas V,VI i VII. Po zakończeniu turnieju
i podliczeniu indywidualnych wyników okazało się, że uczniowie ze szkoły w Radziejach okazali się  najlepsi.

Zawody sędziowali pan Maciej Westfalewicz i pan Roman Jurek.

Z ramienia Powiatu Węgorzewskiego zawody koordynowała pani Barbara Dawcewicz – Pełnomocnik Starosty ds. promocji i kontaktów zagranicznych, która przekazała w imieniu Starosty Węgorzewskiego pani Haliny Ireny  Faj, najlepszym zawodnikom turnieju medale oraz dyplomy życząc im jednocześnie dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich umiejętności i kwalifikacji w turniejach szachowych. Prezes CWKS „Vęgoria” pan  Tadeusz Ciborski przekazał wszystkim zawodnikom pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju oraz smycze i długopisy. Pan Władysław Żygadło, szef sekcji szachowej wsparł turniej pod katem sprzętowym ( szachy, zegary). Te wszystkie wspólne działania zaowocowały  tym, że turniej odbył sie na bardzo wysokim poziomie ku zadowoleniu najważniejszych osób, czyli młodych zawodników.

Wyniki indywidualne:

Juniorki kat. dziewcząt:

I –me Julia Słomka SP Perły

II m-ce Kornelia Bubelska SP Radzieje

III m-ce Patrycja Gajda SP Radzieje

Juniorzy kat. chłopców:

I m-ce Maksymilian Karczmarz SP Radzieje

II m-ce Szymon Olechnowicz SP Nr. 1 Węgorzewo

III Mateusz Oćwieja SP Radzieje

Rocznik 2004 i młodsi kat. dziewcząt:

I m-ce Kinga Mendalka SP Radzieje

II m-ce Monika Pasztor SP Radzieje