XVII Dni Kultury Polskiej w Czerniachowsku

 (link otworzy duże zdjęcie)

Na zaproszenie pani Iriny Korol -  Prezesa Stowarzyszenia Dom Polski  im. Fryderyka Chopina w Czerniachowsku , Wicestarosta Krzysztof Kołaszewski  reprezentował Powiat Węgorzewski podczas  XVII Dni Kultury Polskiej w Czerniachowsku, które odbyły się w dniach 24-27  maja br. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych program tego polonijnego święta był bardzo zróżnicowany.  Dzieci  
i młodzież polonijna oraz rosyjska wzięła udział w konkursie rysunków dziecięcych „Widokówka  
z Polski”, w warsztatach rękodzieła kaszubskiego (malarstwo na szkle) oraz w konkursie recytatorskim. Wszyscy laureaci tych konkursów otrzymali od  Samorządu Powiatu Węgorzewskiego nagrody  w postaci gadżetów promocyjnych oraz słodyczy (50 osób).

Podczas uroczystej inauguracji Dni Kultury Polskiej  Wicestarosta pozdrowił od Samorządu Powiatu Węgorzewskiego członków Polonii  oraz zaproszonych gości i gospodarzy, z Siergiejem Bułyczewem czele życząc zdrowia i pomyślności w relacjach społecznych, rozwoju gospodarczego  
i kulturowego oraz wzajemnego wsparcia w obszarach zawodowych i prywatnych.

Oprawą tego wydarzenia były występy artystyczne zespołów polonijnych z obwodu kaliningradzkiego,  koncert zespołu „Suwalskie Straszaki” z repertuarem „Miłość nie jedno ma imię” oraz prezentacja wystawy pt. „Polscy Nobliści”.

Całość uroczystości prowadziła pani Irina Korol - Prezes Stowarzyszenie Dom Polski im. Fryderyka Chopina w Czerniachowsku oraz Prezes Rady Polonijnej Obwodu Kaliningradzkiego, która niezmiennie od wielu lat dba o sprawy Polonii, o kultywowanie tradycji i obrzędów narodowych i w końcu o krzewienie polskości wśród Polonii zamieszkującej obwód kaliningradzki.   

Opublikowano: 28 maja 2018 13:55

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 139

Starostwo Powiatowe w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-jst.pl