Trakt i Most Sztynorcki będą wyremontowane !

To bardzo dobra wiadomość , ponieważ dzisiaj Starosta Węgorzewski Halina Faj, Wicestarosta Krzysztof Kołaszewski oraz Skarbnik Powiatu  Dorota Sakowska w obecności innych  sześciu samorządów z subregionu ełckiego  podpisali w Węgorzewskim Centrum Kultury umowę z Wicewojewodą   Warmińsko-Mazurskim Sławomirem Sadowskim na  zadanie pn. „Poprawa dostępności komunikacyjnej subregionu ełckiego – trakt Sztynorcki – przebudowa odcinka drogi powiatowej Nr 1602N oraz remontu mostu Sztynorckiego w powiecie węgorzewskim”. Projekt będzie realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Przyznana dotacja na realizację ww. przedsięwzięcia wynosi 501 756,00 zł. Samorząd Powiatu Węgorzewskiego zobowiązał się przekazać na realizację tego zadania również własne środki w wysokości 125 440,18 zł.  Remont Traktu i mostu Sztynorckiego powinien być zakończony do 31 stycznia 2019 r.

Oprócz Powiatu Węgorzewskiego, z subregionu ełckiego  umowy na realizację projektów  na rozwój lokalnej infrastruktury drogowej podpisali również Gmina Węgorzewo, Pozezdrze,  Ełk, Świętajno, Wieliczki oraz Powiat Piski.

Opublikowano: 10 lipca 2018 15:22