ASF- afrykański pomór świń

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego -Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie przesłał w dniu 27 lipca do wiadomości i wykonania Rozporządzenie Nr 4 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 27 lipca 2018r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. (Rozporządzenie nr 4 zostanie opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego w godzinach popołudniowych dnia 27.07.2018r., bądź rano dnia 30.07.2018r.).

Rozporządzenie zostało wydane w związku z wykryciem drugiego i trzeciego ogniska ASF u świń w m. Wilczyny i Kosakowo, w gminie Srokowo, powiat kętrzyński.

Zgodnie z zarządzeniem obszar  zagrożony wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń sięgający 7 kilometrów poza obszar zapowietrzony,  obejmujący miejscowości w powiecie węgorzewskim, w gminie Węgorzewo: Biedaszki, Guja, Różewiec, Stawki, Surwile, Wesołowo, Węgielsztyn, Dąbrówka Mała, Rydzówka, Karłowo.

Szczegóły zawarte w zarządzeniu.

Opublikowano: 28 lipca 2018 15:29

Załączniki: