Szkolenia dla organizacji pozarządowych

ASPEKTY FINANSOWO-KSIĘGOWE W PES

Kreatywne księgowanie to wielka moc, ale jak to z nadprzyrodzonymi zdolnościami bywa, wiąże się z nią wielka odpowiedzialność. Kinga Wołotkiewicz, nasza super bohaterka, a przy okazji ekspert w kwestiach księgowo-finansowych podmiotów ekonomii społecznej nauczy Was jak z niej korzystać. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku, prowadzony przez Stowarzyszenie ADELFI, zaprasza w dniach 25-26 sierpnia br. na bezpłatne szkolenie otwarte.

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych, chcących ekonomizować swoją działalność, osób/grup zainteresowanych tworzeniem przedsiębiorstw społecznych i podmiotów ekonomii społecznej, a także wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu księgowości w NGO.

Podczas szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

• Podstawowe akty prawne regulujące działalność PES pod względem formalno-prawnym oraz rachunkowym;
  • Ustawa o rachunkowości i polityka rachunkowości;
  • Przychody i koszty w organizacji oraz plan kont;
  • Dokumentacja finansowo-rachunkowa w organizacji;
  • Ewidencja zdarzeń gospodarczych;
  • Sprawozdawczość finansowa w organizacji;

Szczegółowy program znajduje się poniżej (w załączonych dokumentach).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnym poniżej regulaminem szkoleń i wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Na zgłoszenia osób czekamy do 22 sierpnia br. (do godz. 16.00).

Formularze zgłoszeniowe należy przesłać drogą elektroniczną na adres: edukacja@adelfi.pl  lub dostarczyć osobiście na adres: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, ul. Małeckich 3/24, 19-300 Ełk.

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zapewnia nocleg, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.

UWAGA! Miejsce szkolenia zostanie podane w późniejszym terminie.

Opublikowano: 03 sierpnia 2018 12:41

Załączniki: