Deszcz i słońce naprzemiennie towarzyszyły sztafetowym biegom przełajowym w Pozezdrzu

Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada  w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego odbyły się  25 września br. na ORLIKU w Pozezdrzu .

Organizatorem zawodów  z ramienia Powiatu Węgorzewskiego  była Barbara Dawcewicz- Pełnomocnik Starosty ds. promocji, kontaktów zagranicznych i sportu, która zabezpieczyła zawodnikom wodę, medale  za trzy pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców  oraz puchary dla szkół.

Współorganizatorem zawodów z ramienia  Szkoły Podstawowej  im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdzru był Dariusz Domański - nauczyciel WF i sędzia jednocześnie.

Opiekę medyczną pełniła pani Wiesława Siniuk.

W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół powiatu węgorzewskiego ( roczniki 2003 -2007  oraz 1999 i młodsi) tj. Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Węgorzewie, Zespołu  Szkół w Pozezdrzu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Węgorzewie .

W sumie w biegach przełajowych wzięło udział 106 uczniów.

Na zakończenie zawodów, które przebiegały w dość zmiennej aurze ( deszcz i słońce na zmianę) pani Joanna Soćko Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu wręczyła poszczególnym drużynom medale a Barbara Dawcewicz, w imieniu Starosty Węgorzewskiego  wręczyła przedstawicielom szkół puchary dziękując wszystkim za udział i zaangażowanie w organizacji zawodów.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Drużyna dziewcząt : I m-ce SP nr 1;  II m-ce SP Nr 2 ;  III m-ce SP Pozezdrze