E-sportowe Mistrzostwa Warmii i Mazur - drużyny z LO Węgorzewo na IV m-cu w województwie !

Relacja z  E-sportowe Mistrzostwa Warmii i Mazur - Krzysztof Sauter, nauczyciel z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie.

"W czwartek (tj. 25.09.2018) razem z dwiema drużynami z Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. M. Zaruskiego i kibicami pojechaliśmy na pierwsze E-sportowe Mistrzostwa Warmii i Mazur, które odbyły się w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach. Przybyliśmy na miejsce pełni pozytywnej energii, gotowi do grania i kibicowania naszym zawodnikom. Niestety jak to bywa z tego typu imprezami, nie obyło się bez problemów, przez które musieliśmy czekać na mecz ponad 3 godziny. W cierpliwości wyczekiwaliśmy upragnionej gry, kiedy w końcu nasi będą mogli zagrać. W końcu przyszedł ten moment, nasz główny skład mógł się podłączyć i zacząć rozgrzewkę. Kiedy tylko zaczęły się pierwsze rundy, trybuny choć niewielkie, wybuchały euforią za każdą rundę wygraną przez naszą drużynę. Emocje były wielkie, doping zagłuszał komentatora, pierwszy skład grał cudownie. Mecz potoczył się po naszej myśli i ostatecznie zwyciężyliśmy. Po tej wygranej, mieliśmy czas na ochłonięcie, odpoczynek i zjedzenie obiadu przywiezionego przez organizatorów. Po odpoczynku przyszedł czas na mecz naszej drugiej drużyny, złożonej z graczy z klas drugich. Nie spodziewaliśmy się tego, że pierwsza połowa mapy pójdzie im tak znakomicie, oni również gromili swoich przeciwników. W tej grze emocje na trybunach były jeszcze większe, byliśmy zdumieni tym co robią nasi młodsi koledzy. Zaczęła się druga połowa mapy, widać było po twarzach naszych zawodników, że są niesamowicie zestresowani. Bardzo zależało im na tym zwycięstwie bo był to ich pierwszy występ na takich zawodach, pierwszy raz pokazywali się przed publicznością. Niestety, mimo, że udało im się zdominować pierwszą połówkę to w drugiej zadziałały emocje, z wyniku 15-11 przegrali 15-18. Po tym meczu, kibice wraz z drugą drużyną wrócili do domu. W czasie kiedy wracaliśmy drużyna pierwsza grała mecz półfinałowy, gdzie przeciwnik okazał się zbyt mocny. Przed nimi został jeszcze mecz o 3 miejsce, który mieli rozgegrać następnego dnia. W tym momencie wiemy już, że ów mecz po bardzo wyrównanej walce przegraliśmy, ostatecznie zajmując i tak wysokie czwarte miejsce w naszym województwie."

Samorząd Powiatu Węgorzewskiego wsparł finansowo koszty dojazdu na dwudniowe zawody, które odbywały sie na lotnisku w Szymanach kwota 700 zł.

Opublikowano: 08 października 2018 16:40