Odbyły sie pierwsze powiatowe zawody strzeleckie o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego dla wszystkich szkół

W dniu 25 października 2018r. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie przeprowadził Powiatowe zawody strzeleckiego z broni pneumatycznej, Licealiada (rocznik 1999 i młodsi), Igrzyska Młodzieży Szkolnej ( rocznik 2003-2005), Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 i młodsi).

Organizatorem zawodów  była Starosta Węgorzewski Halina Faj, w imieniu której  zawody organizowała Barbara Dawcewicz - Pełnomocnik Starosty ds. promocji, kontaktów zagranicznych i sportu. Natomiast współorganizatorem zawodów był  Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnoksztalcących, w imieniu którego zawody koordynował Paweł Kraśniewksi, nauczyciel, który zapewnił całe zaplecze do organizacji zawodów.

Z ramienia Powiatu ufundowano najlepszym zawodnikom, we wszystkich kategoriach puchary, medale i dyplomy do VI miejsca, a także  tarcze strzeleckie, śrut i wodę.

Zawody odbyły się na strzelnicy pneumatycznej „Spartakus” znajdującej się w budynku ZSO. Celem zawodów było popularyzacja strzelectwa sportowego,  kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji, poznanie możliwości celnego strzelania z karabinka pneumatycznego oraz wyłonienie najlepszej drużyny i najlepszych strzelców w powiecie. Udział w zawodach wzięło
26 uczniów z czterech szkół podstawowych:

- Szkoła Podstawowa nr 1  z Węgorzewa,

- Szkoła Podstawowa nr 2  z Węgorzewa,

- Szkoła Podstawowa z Sobiech,

- Szkoła Podstawowa z Pereł,

oraz dwóch szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych:

- Zespół Szkół Ogólnokształcących z Węgorzewa,

- Zespół Szkół Zawodowych z Węgorzewa.

Zawody strzeleckie odbyły się w konkurencji: karabinek pneumatyczny – 3 strzały próbne,
5 strzałów ocenianych z odległości 10 metrów, do tarczy wiatrówkowej 14x14, z postawy strzeleckiej:

-  stojącej, Licealiada,

- leżącej, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Igrzyska Dzieci.

Uczestnicy zawodów posiadali celne oko, o miejscach na podium decydowało niekiedy tylko kilka punktów.

W wyniku przeprowadzonych zawodów klasyfikacja przedstawia się następująco:

Klasyfikacja  drużynowa:

Igrzyska Dzieci

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 z Węgorzewa - 56 pkt.

w składzie: Jakub Drabyk, Przemysław Płaczek, Jakub Dowejko;

II miejsce - Szkoła Podstawowa  z Pereł - 45 pkt.

w składzie: Ignacy Tryk, Rafał Kowalik;

III miejsce - brak.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 z Węgorzewa - 92 pkt.

w składzie: Igor Szram, Maksymilian Tryk, Michał Urbanowicz;

II miejsce - Szkoła Podstawowa  z Pereł - 44 pkt.

w składzie: Szymon Buczko, Bartłomiej Domeła, Adrian Vittek;

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Sobiech - 40 pkt.

w składzie: Hubert Pszczoła, Marcin Komorowski, Mateusz Bajkowski;

IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 z Węgorzewa - 30 pkt.

w składzie: Michał Kowalewski, Bogumił Stoma, Oliwia Drożyner;

Licealiada

I miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących z Węgorzewa, I drużyna - 89 pkt.

w składzie: Marcin Popławski, Kamil Zaleski, Kacper Duda;

II miejsce - Zespół Szkół Zawodowych z Węgorzewa - 56 pkt.

w składzie: Krystian Budziński, Olaf Palmowski, Marcin Wójcik;

III miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących z Węgorzewa, II drużyna - 30 pkt.

w składzie: Martyna Pacewicz, Kamila Kułaga, Rozalia Krupka.

Klasyfikacja  indywidualna, najlepszy strzelec w kategorii dziewcząt i chłopców:

Igrzyska Dzieci

kategoria chłopców

Jakub Dowejko - Szkoła Podstawowa nr 2 z Węgorzewa - 29 pkt.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

kategoria chłopców

Michał Urbanowicz - Szkoła Podstawowa nr 2 z Węgorzewa - 32 pkt.

kategoria dziewcząt

Oliwia Drożyner - Szkoła Podstawowa nr 1 z Węgorzewa - 22 pkt.

Licealiada

kategoria chłopców

Kamil Zaleski - Zespół Szkół Ogólnokształcących z Węgorzewa - 43 pkt.

kategoria dziewcząt

Martyna Pacewicz - Zespół Szkół Ogólnokształcących z Węgorzewa - 14 pkt.

Zdobywcy miejsc 1 - 3 w klasyfikacji drużynowej  z rąk przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Węgorzewie p. Barbary Dawcewicz, otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale, zdobywca miejsca IV - dyplom. Najlepsi strzelcy indywidualnie, poszczególnych grup zawodów w kategorii chłopców i dziewcząt, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Współorganizator zawodów

ZSO w Węgorzewie