„Powiatowy test wiedzy o tytoniu” PSSE w Węgorzewie

To już kolejny rok, kiedy PSSE w Węgorzewie w  ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu zorganizowała konkurs wiedzy, skierowany do uczniów klas VI. W tym roku do konkursowych zmagań przystąpiło 91 uczniów z 6 szkół podstawowych. Uczniowie, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w konkursie na lekcjach wychowawczych, przyrody rozwiązywali test o problematyce tytoniowej. Następnie do dnia 16 listopada rozwiązane testy zostały dostarczane przez przedstawicieli szkół, do siedziby PSSE w Węgorzewie, gdzie została sprawdzona poprawność ich rozwiązania. Za prawidłowe rozwiązanie testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 16 pkt.  19 listopada komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Starostwa Powiatowego Węgorzewie i PSSE w Węgorzewie postanowiła nagrodzić 10 uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki        (15- 16 pkt.).

Laureatami zostali: I miejsce z liczbą punktów 16/16: Karolina Dłuska - Szkoła Podstawowa  Nr 2 w Węgorzewie,  Kinga Burak - Szkoła Podstawowa  Nr 2 w Węgorzewie,        Grzegorz Jakubczyk - Szkoła Podstawowa  Nr 1 w Węgorzewie, II miejsce  z liczbą punktów 15,5/16: Szymon Wesołek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie, Artur Zajnowski - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie III miejsce z liczbą punktów 15/16: Laura Mikulska - Szkoła Podstawowa w Pozezdrzu, Adrian Sieczkowski - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Węgorzewie, Michał Matwiejczyk - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Węgorzewie, Alicja Kumor - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Węgorzewie, Urszula Mogdans - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Węgorzewie.

30 listopada w sali Starostwa Powiatowego w Węgorzewie zwycięzcy konkursu, z rąk Starosty Węgorzewskiego Pani Marzenny Supranowicz, Dyrektora ZOEAS Pani Bożeny Stępak oraz  PPIS Pani Anny Maroszyk odebrali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Węgorzewie i Gmina Węgorzewo.

Opublikowano: 03 grudnia 2018 09:32