Dziewczęta z LO Węgorzewo awansowały do siatkarskich rozgrywek Regionu w Olsztynie

W dniu 14.12.2018r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego, uczestniczyły w turnieju rejonowym w ramach eliminacjach do Mistrzostw Regionu I Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej. Zespół w składzie: Aleksandra Miazga, Aleksandra Kuć, Martyna Pacewicz, Katarzyna Traczyk, Natalia Kisielewska, Roksana Szymczuk, Jagoda Balewicz, Aleksandra Sobolewska, Wiktoria Garwacka, Aleksandra Sock i Dominika Szram od godziny 10.00 do godziny 18.00 walczył o nominację do rozgrywek półfinałowych w Olsztynie.

Turniej odbywał się na dwóch halach w Kętrzynie. Nasz zespół, po losowaniu, rozpoczął rozgrywki w ZS im. Marii Skłodowskiej – Curie będąc w grupie z ZSiPO Lidzbark Warmiński oraz ZSZ Kętrzyn. Nasze panie dzielnie pokonały oba zespoły po 2:0 i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału pokonując w nim ZSZ Lidzbark Warmiński 2:0 w hali PCSTiR Kętrzyn. W finale reprezentantki LO spotkały się z ZSP2 Bartoszyce i uległy w tie-breaku 13:15. W walce o III miejsce PCE Kętrzyn pokonało ZSZ Lidzbark Warmiński.

W końcowej klasyfikacji, na sześć drużyn, LO Węgorzewo zajęło II miejsce i awansowało do rozgrywek Regionu w Olsztynie, które odbędą się 17 grudnia 2018r. w hali „Urania”.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za umożliwienie wyjazdu na rozgrywki, a naszym paniom życzymy hartu ducha i do zobaczenia w Olsztynie.

Opiekun – Rajmund Klukowski

Opublikowano: 20 grudnia 2018 12:14