Siatkarki LO w Węgorzewie w trójce najlepszych w regionie

W dniu 17.12.2018r. uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie uczestniczyły w Półfinale Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt, który odbył się w hali „Urania” w Olsztynie. Nasze mistrzynie, pod opieką instruktora Rajmunda Klukowskiego, wystąpiły w składzie: Aleksandra Miazga, Aleksandra Kuć, Katarzyna Traczyk, Natalia Kisielewska, Martyna Pacewicz, Roksana Szymczuk, Jagoda Balewicz, Wiktoria Garwacka, Aleksandra Sock, Dominika Szram i Maja Sawicz.

Po ciężkich bojach panie uległy zespołom z Olsztyna (LO „Chemik” i LO IV) natomiast w kolejnym spotkaniu pokonały 2:0 odwieczne rywalki z ZSP 2 Bartoszyce i zajęły III miejsce w 1 regionie.

Miłym akcentem wizyty w Olsztynie było spotkanie z Krzysztofem Ignaczakiem  - polskim siatkarzem, grającym na pozycji libero, reprezentantem Polski (1998 − 2017), komentatorem i ekspertem Polsatu Sport, złotym medalistą Mistrzostw Świata w 2014r.

Koszty wyjazdu na zawody zostały dofinansowane przez Powiat Węgorzewski.

Opublikowano: 20 grudnia 2018 12:29