Gala „Mistrz Sportu 2018”

Podczas uroczystej Gali „ Mistrz Sportu 2018” , w której uczestniczyli  Laureaci, ich rodziny, trenerzy
i prezesi klubów oraz zaproszeni goście min. Poseł na Sejm RP Paweł Papke, Wicemarszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego Jolanta Piotrowska, Wiceprzewodniczący Sejmiku Woj. W-M  Zbigniew Homza, Komendant Komendy Powiatowej PSP mł. bryg. mgr inż.   Paweł Mickiewicz, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie mł. insp. Radosław Drach , ppłk.  Zenon Wójcik  Komendant Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie por. SG Piotr Tylicki oraz Gospodarze: Starosta Węgorzewski Marzenna Supranowicz i Przewodnicząca Rady Powiatu Halina Faj, Wicestarosta  Mariusz Fatyga, Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski, Zastępca Burmistrza Lidia Czerniewicz  i Przewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandra  Kiełczewska i radni, dyrektorzy  szkół, dyrektorzy jednostek Powiatu, Media WęgorzewoTV Zbigniew Śmierzyński ; Gazeta Olsztyńska Węgorzewski Tydzień  Monika Kasprzak.

Galę przygotowali i prowadzili Barbara Dawcewicz – Pełnomocnik Starosty Węgorzewskiego ds. promocji, kontaktów zagranicznych i sportu  i  Władysław Żerucha – Inspektor ds. organizacji imprez sportowych oraz Grzegorz   Pykała- Inspektor  ds. obiektów sportowych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, który przygotował również prezentację mulitmedialną.

Uroczystą Galę rozpoczął występ zespołu rockowego „San Quentin"  z Klubu 11. Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie. Skład zespołu: Wokalista   -  Mariusz Górski, Gitarzysta  -  Jacek Bakoś, Gitarzysta   -  Michał Czelij Basista  -  Mariusz Predakiewicz i Perkusista   -  Wiktor  Kalfa.

Podczas gali w części artystycznej wystąpili również młodzi aktorzy teatru BIS z ZSO, którzy przedstawili dwa skecze  pn. „Pokój nauczycielski”  i „ Narwana”. Skład grupy teatralnej: Natalia Cudowska, Szymon Wawrzynkowski, Aleksandra Żylonis, Magdalena Dudys, Maciej Andrulonis, Martyna Pacewicz, Karolina Kupczak, Emilia Tryk. Wysłuchaliśmy również  dwóch piosenek zaprezentowanych przez solistki z ZSO Julię  Śfirską i  Natalię Woynarowską , której towarzyszył jej brat Wiktor Woynarowski.

Spośród 111 laureatów Komisja konkursowa wyłoniła   „Mistrzów Sportu 2018”, czyli tych najlepszych z najlepszych  zawodników i ich  trenerów, którzy osiągnęli mistrzostwo Polski, Europy czy nawet Świata.  Pamiątkowe statuetki otrzymali:

• KLAUDIA NAZAROWICZ -  Najlepszy Sportowiec Młodzieżowy 2018 roku
  • ADRIAN HEIDUCKI - Najlepszy Sportowiec Dorosły 2018 roku
  • ORLIKI CWKS „ Vęgoria” Najlepsza drużyna/ zespół 2018 roku
  • KRYSTIAN PALUCH -  Najlepszy Trener 2018 roku.

TYTUŁ AMBASADORA SPORTU , zawodnikowi promującemu Powiat Węgorzewski w kraju,  w Europie  i na Świecie. W roku2018  Mistrzowi kajakarstwa TOMASZOWI BARNIAKOWI  trenującemu obecnie w Olsztyńskim Klubie Sportów Wodnych. Pamiątkową  Statuetkę z rąk Wicemarszałek Jolanty Piotrowskiej odebrała  Mama Tomasza Barniaka .

Prezes UKS „Koszałek Opałek”  Dawid Giebel  przekazał specjalne podziękowanie za pracę społeczną  panu Stanisławowi Olechnowiczowi -  Wolontariuszowi UKS „Koszałek Opałek”  wręczając mu również symboliczną nagrodę rzeczową.

Następnie Wicemarszałek Jolanta piotrowska wręczyła puchary za osiągnięcia w systemie współzawodnictwa sportowego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w kat. Miast i Gmin w roku szkolnym 2017/2018 , a otrzymali je: Gimnazjum w Węgorzewie za zajęcie  V m-ca w województwie Warmińsko-Mazurskim   , Szkoła Podstawowa Nr 1 w Węgorzewie  za zajecie V –m-ca oraz  Miasto i Gmina Węgorzewo  za zajęcie V m-ca.

Na tegorocznej Gali było sporo niespodzianek ponieważ  Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego ufundował nagrody rzeczowe wyróżniającym się sportowcom, działaczom sportu i pasjonatom.  Nagrody te wręczyła Wicemarszałek Jolanta Piotrowska następującym osobom:

1. Zdzisławowi  Brzozowskiemu  – Prezesowi Ludowego Klubu Sportowego „AMATORS” w Pozezdrzu, za całokształt działalności sportowej i społecznej na rzecz krzewienia i rozwoju sportu i rekreacji na terenie gminy Pozezdrze.
  1. Wiesławowi  Pietrzakowi  – za osiągnięcia w brydżu sportowym i wkład pracy w organizację turniejów brydża sportowego.
  2. Klaudii Nazarowicz  – Wicemistrzyni Polski w pięcioboju lekkoatletycznym

Na zakończenie uczestników Gali czekała kolejna miła niespodzianka. Starosta Marzenna Supranowicz i Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski wylosowali spośród Laureatów Konkursu „Mistrz Sportu 2018” osoby, które otrzymały nagrody specjalne – Bony towarowe  o wartości 300 zł.

Podsumowaniem Gali było wspólne zdjęcie wszystkich laureatów i zaproszonych gości oraz słodki poczęstunek, którego motywem przewodnim były smakowite paczki, mufinki, ciasta i cukierki oraz owoce i napoje.

Pan Zbigniew Śmierzyński Wegorzewo.TV udostępnił na FB bardzo obszerną relację z uroczystej  Gali „Mistrz Sportu 2018”. Dziękujemy Panu Śmierzyńskiemu za promocje tego wydarzenia
 i  zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Wykaz wszystkich Laureatów 2018 roku , w tym  Trenerów, Działaczy i Pasjonatów Sportu w załączniku.

Opublikowano: 01 marca 2019 15:04

Załączniki: