„Wspieram region” – MÓJ 1% DLA WARMII I MAZUR

Celem akcji „Wspieram region” jest zachęcenie mieszkańców do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych organizacjom pożytku publicznego (OPP) z województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku ponownie akcję wspierają znane i lubiane osobowości z Warmii i Mazur.

W województwie warmińsko-mazurskim prawo do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych ma obecnie ponad 320 organizacji (stowarzyszenia, fundacje, towarzystwa). Z danych pozyskanych z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wynika, że w ubiegłym roku mieszkańcy Warmii i Mazur przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 19,9 mln zł, z tego ponad 4,7 mln zł trafiło do organizacji z naszego regionu. Z informacji tych wynika również, że gdyby wszyscy podatnicy z Warmii i Mazur przekazali 1% swojego podatku dochodowego na rzecz OPP, do naszych organizacji mogłoby wpłynąć o ponad 6 mln zł więcej (w załączniku dane porównawcze za lata 2016-2018).

Znalezienie organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego, które są uprawnione do otrzymania 1% nie jest trudne, ponieważ została stworzona specjalna witryna internetowa www.wspieramregion.pl. Znajduje się tam baza organizacji (OPP) z naszego województwa oraz wyszukiwarka, pomagająca odszukać organizację, której działalność chcielibyśmy wesprzeć.

Akcję społeczną „Wspieram region” prowadzi Departament Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego- tam możecie Państwo otrzymać dodatkowe informacje (tel. 89 51 25 170 lub 89 51 25 175,e-mail: biuropromocji@warmia.mazury.pl).

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU DOCHODOWEGO. WSPIERAJ ORGANIZACJE Z NASZEGO REGIONU!

Opublikowano: 21 marca 2019 10:04

Załączniki: