Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Turnieju Szachowym

(link otworzy duże zdjęcie)

Szkoła Podstawowa w Radziejach, 03.04.2019r. po raz czwarty została gospodarzem Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych. Tym razem była to rywalizacja w Turnieju Szachowym. Przyjechali zawodnicy z Węgielsztyna, Pereł, SP 1 i SP 2 z Węgorzewa oraz Buder. Startowało 44 szachistek i szachistów. Trzecie Mistrzostwa w Szachach, witając zawodników i opiekunów, otworzyła Dyrektor Krystyna Paszkiewicz i Wicestarosta Mariusz Fatyga. Zawody rozegrane zostały na dystansie 8 rund trwających po 10 minut przypadających na zawodnika. Prowadzona była klasyfikacja w dwóch kategoriach. Junior: klasy V , VI, VII i VIII oraz Młodzik : klasy IV i młodsi.

III  miejsce  Dawid Marcinkiewicz         -  Węgielsztyn

Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy nagrodzeni zostali pucharami, miejsca od IV do VI otrzymały dyplomy. Każdy z zawodników obdarowany został symbolicznym materiałem promocyjnym Powiatu Węgorzewskiego. Nagrody i wodę mineralną dla wszystkich zawodników ufundowało Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Organizatorami zawodów była: Sekcja Szachowa Węgorzewskiego Klubu Vęgoria, Szkoła Podstawowa w Radziejach i Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Sędzią głównym zawodów był  Jurek Roman, któremu pomagał Bogdan Wolski. Obaj panowie są zawodnikami Sekcji Szachowej Klubu Sportowego Vęgoria. Za organizację Mistrzostw odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Westfalewicz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowano: 04 kwietnia 2019 10:55

Kategoria: Aktualności