Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Turnieju Szachowym

Szkoła Podstawowa w Radziejach, 03.04.2019r. po raz czwarty została gospodarzem Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych. Tym razem była to rywalizacja w Turnieju Szachowym. Przyjechali zawodnicy z Węgielsztyna, Pereł, SP 1 i SP 2 z Węgorzewa oraz Buder. Startowało 44 szachistek i szachistów. Trzecie Mistrzostwa w Szachach, witając zawodników i opiekunów, otworzyła Dyrektor Krystyna Paszkiewicz i Wicestarosta Mariusz Fatyga. Zawody rozegrane zostały na dystansie 8 rund trwających po 10 minut przypadających na zawodnika. Prowadzona była klasyfikacja w dwóch kategoriach. Junior: klasy V , VI, VII i VIII oraz Młodzik : klasy IV i młodsi.

Wyniki mistrzostw w poszczególnych kategoriach wyglądały następująco:

Kategoria Junior Dziewcząt:

I   miejsce   Marlena  Borys         -    Węgielsztyn

II  miejsce   Kinga  Mendalka      -   Radzieje

III miejsce   Wiktoria   Gajda      -    Radzieje

Kategoria Junior Chłopców:

I   miejsce   Szymon  Olechnowicz SP 1        -  Węgorzewo

II  miejsce   Kacper  Rymszewicz                 -   Węgielsztyn

III miejsce   Paweł  Leśniewski                    -  Węgielsztyn

Kategoria Młodzik Dziewcząt:

I    miejsce   Magda  Sawczuk          -    Radzieje

II   miejsce   Serkis  Agata             -     Radzieje

III  miejsce   Majewska  Emilia        -     Radzieje

Kategoria Młodzik Chłopców:

I    miejsce  Grzegorz Kraśniewski       -  SP 2  Węgorzewo

II   miejsce  Patryk    Olechnowicz       -   SP 1  Wegorzewo

III  miejsce  Dawid Marcinkiewicz         -  Węgielsztyn

Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy nagrodzeni zostali pucharami, miejsca od IV do VI otrzymały dyplomy. Każdy z zawodników obdarowany został symbolicznym materiałem promocyjnym Powiatu Węgorzewskiego. Nagrody i wodę mineralną dla wszystkich zawodników ufundowało Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Organizatorami zawodów była: Sekcja Szachowa Węgorzewskiego Klubu Vęgoria, Szkoła Podstawowa w Radziejach i Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Sędzią głównym zawodów był  Jurek Roman, któremu pomagał Bogdan Wolski. Obaj panowie są zawodnikami Sekcji Szachowej Klubu Sportowego Vęgoria. Za organizację Mistrzostw odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Westfalewicz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowano: 04 kwietnia 2019 10:55